Skocz do zawartości

Yamaha K-540


MUsher

Rekomendowane odpowiedzi

yamaha_k-540_stereo_cassette_deck.jpg.f38c739656eaaa05b90b9478dab5c744.jpg

Yamaha K-540

 Dane techniczne:

  • Type: 2-head, single compact cassette deck
  • Track System: 4-track, 2-channel stereo
  • Tape Speed: 4.76 cm/s
  • Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
  • Motor: 1 x reel, 1 x capstan, 1 x mechanism
  • Tape Type: type I, CrO2, Metal
  • Noise Reduction: B, C, HX Pro
  • Frequency Response: 25Hz to 20kHz  (Metal tape)
  • Signal to Noise Ratio: 74dB  (dolby C)
  • Wow and Flutter: 0.05%
  • Total Harmonic Distortion: 1.0%
  • Input: 60mV (line)
  • Output: 0.36V (line)
  • Dimensions: 435 x 112 x 273mm
  • Weight: 4.4kg
  • Year: 1986

Oto moje Yamaszka k 540. Kupiona na giełdzie na które można kupić wszystko w tym  czasem fajne decki. :) Dałem z nią jednie 40 PLN !

To było najlepiej wydane 40 PLN w życiu. Co mogę o niej powiedzieć? Uwielbiam jej funkcję przyspieszonego przewijania. Polega na przytrzymaniu klawisza przewijania. Co fajne i ciekawe gdy deck wyczuje że taśma ma się ku końcowi to sam wyłącza funkcję dla bezpieczeństwa. Jest też liczenie czasu pozostałego do końca taśmy polegające na przewijaniu taśmy do końca z punktu w którym funkcję uruchomimy i cofnięciu do tego punktu. Niestety licznik nie należy do super precyzyjnych. Potencjometr od słuchawek obsługuje jednocześnie dźwięk na wyjściach RCA.

Teraz o dźwięku. Nie wiem czy to usterka czy to typowe dla tego modelu ale brzmi bardzo jasno. Daje sopranem po uszach. Było by to ok gdyby nie fakt że ja słucham i tak przez korektor dzwięku gadzie dodaje sobie wysokich. Może wyłączyć korekcję oczywiście, ale dźwięk z mojego egzemplarze rożni się od oryginału. Może ktoś tu powie czy to usterka czy nie? Mocne szumy też ma.

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
Dnia 20.09.2017 o 23:05, MUsher napisał:
Nie wiem czy to usterka czy to typowe dla tego modelu ale brzmi bardzo jasno. Daje sopranem po uszach. Było by to ok gdyby nie fakt że ja słucham i tak przez korektor dzwięku gdzie dodaje sobie wysokich. Może wyłączyć korekcję oczywiście,

W zasadzie sobie wyjaśniłeś. Ja nie używam korektorów barwy. Prosto z decka na wzmacniacz. Zastanawiam się przy okazji, czy deck jest właściwie skalibrowany. Być może bias ma nazbyt niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No ale jakie to ma znaczenie że używam korektora? na "dziurce" też ma więcej sopranu. Na tych samych ustawieniach w korektorze barwy jeden deck zagra z większym sopranem  inny z mniejszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.