Skocz do zawartości

Unitra Radmor 5100


Audiotetryk

Rekomendowane odpowiedzi

DSCF0612.JPG

 

Radmor 5100

 

Posiadam ten popularny amplituner już dość długo. Wiele lat temu przywróciłem go ogólnej sprawności, oraz przestroiłem głowicę PGU-b2. Przestrojenie wykonywałem pierwszy raz w życiu, bez odpowiedniego zaplecza technicznego (wobuloskop, generator, oscyloskop), więc wyszło jak wyszło. W załączniku artykuł z którego korzystałem. Od pewnego czasu doprowadzam go do ładu. Z istotnych informacji- wymieniłem już potencjometry w programatorze na EGEN-y,  i większość kondensatorów elektrolitycznych. Każda jedna Elwa miała dziwnie zawyżoną pojemność. Opis usterek:

1. Pomimo wyregulowania napięć zasilacza stabilizowanego oraz przestrajania, nie jestem w stanie pokryć całego pasma. Dorywczo zwiększyłem zakres przestrajania poza 3 - 25V

2. Słaba czułość głowicy na górze pasma. Trymery są raczej sprawne, bo reagują na regulację. Czy pomoże wymiana rdzeni na U11? Opinie na ten temat są różne.

3. Wędrująca wskazówka zera. Przed wymianą kondensatorów była masakra. Teraz jest lepiej, ale dalej nie okej. Po włączeniu jest lekko po lewej, po kilkunastu sekundach stabilizuje się na środku. Zresztą różnie z tym bywa, bo wygląda na to, że wpływ na dryf wskazówki ma temperatura w pomieszczeniu. Wymieniałem w związku z tym 3 kondensatory ceramiczne 100nF wokół głowicy, ale dalej nie jest idealnie.

4. Nieprawidłowa regulacja przód-tył. Pomimo, że w tym układzie głośniki tylne są spięte w szeregu, to w moim egzemplarzu występuję duża różnica głośności pomiędzy kolumnami tylnymi, która wraca do równowagi w pozycji tył na 5, czyli max. Jak to jest możliwe przy kolumnach spiętych w szereg?

 

Bardzo proszę o porady techniczne.

 

ps. Dalej nie posiadam wobuloskopu, ani generatora... Jest podstawowe zaplecze techniczne.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.