Skocz do zawartości

Fonica G-1100 fs "Daniel"


Prz_mie1978

Rekomendowane odpowiedzi

_20190928_220014.JPG

Witam wszystkich.

Dostałem za darmo gramofon Daniel G - 1100 fs ale niestety nie jest sprawny całkowicie, gdyż pasek napędowy od talerza jest rozciągnięty, pasek od sterowania ramieniem pęknięty.

Żeby przetestować go zamiast tego pękniętego paska założyłem gumkę od włosów i założyłem ten rozciągnięty. Efekty są takie że

ramię przesuwa się na odległość w zależności jaką rodzaj płyty wcisnę sensorem lecz gdy wcisnę opuszczanie to już nie reaguje choć żarówka w sensorze się zapala.

Jest jeszcze problem z obrotami, gdyż są za niskie i nie idzie ich wyregulować ale to pewnie wina rozciągniętego paska.

Pytanie mam do kolegów czy po pierwsze jest sens robić ten gramofon bo obecnie mam Audio-Technica AT-LP120 USB z wkładką AT 5V.

Po drugie , jeśli tak to gdzie szukać uszkodzenia opuszczania ramienia, bo słyszałem że jakaś krzywka za to odpowiada lecz nie wiem ile rozbierania

mnie czeka i czy go złoże później żeby się dostać do tego. Ogólnie jestem z wykształcenia elektronikiem i ogarniam temat lecz z gramofonami za dużo nie miałem do czynienia.

Z góry dzięki za pomoc i od razu przepraszam jeśli jest on może trochę chaotyczny ale jestem na forum nowy i to mój pierwszy post.

Acha wiem że wkładka w Danielu ta oryginalna to kiepski model ale jeśli udałoby mi się zreanimować go to przełożyłbym sobie tę z Audio technica

 

_20190928_215838.JPG _20190928_215946.JPG

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
11 minut temu, Prz_mie1978 napisał:

czy po pierwsze jest sens robić ten gramofon

Oczywiście. Grzechem byłoby wyrzucić bez chociaż próby reanimacji.

11 minut temu, Prz_mie1978 napisał:

obecnie mam Audio-Technica AT-LP120 USB z wkładką AT 5V

Kolega

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

modyfikował 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.