Skocz do zawartości

sennheiser HD 650-słaby sygnał


tomek4446

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam słuchawki HD-650, podłączone do PRE Yamaha CX-1000. Gdy słucham CD ( Yamaha cdx-1060) lub tunera ( Yamaha cx-1000) jest ok. gałka głośności na max. 9-tą. Po przełączeniu na magnetofon ( Yamaha K-1020) czy gramofon ( Telefunken S500) muszę podkręcić głośność na 15-tą by uzyskać ten sam poziom. Słuchając przez kolumny ten problem nie występuje. Czy jest to jakaś usterka wejścia słuchawkowego w PRE, czy po prostu te ostatnio wymienione sprzęty dają tak słaby sygnał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    4

  • ArturP

    3

  • tomek4446

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Admin

Bardzo często w deckach regulacja głośności zwana "output level" wpływa nie tylko na poziom sygnału na gnieździe słuchawkowym, ale również na wyjściach CINCH. Daj po prostu "na maksa".

 

Co do różnic kolumny-słuchawki. Trzeba by zajrzeć w schemat jak to wszystko jest podłączone i jak Ty masz to pospinane. Ten pre ma dwa wyjścia różniące się diametralnie poziomem sygnału.  W tej chwili koncepcji dlaczego tak jest brak i natłok zajęć. Myślę, że dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź bo wnioskuję, że przy graniu na kolumnach nie ma różnicy w głośności gdy sygnał idzie z decka lub z CD. A gramofon ma bardzo slaby sygnal i winieneś go podłączyć do gniazd PHONO a takowe tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gramofon jest pod PHONO, Pre Out są dwa fabryczne : zwykłe i "monitor" ale kolega z Luxemburga od którego nabyłem CX-1000 zamontował jeszcze dwa Furatecha. Po co nie mam pojęcia, ale jakie by nie były nie ma to chyba nic wspólnego z wejściem słuchawkowym.

Dałem na full " output level" w decku i .... jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.