Skocz do zawartości

Diora MDS 442 / MDS 4421 / MDS-4422


ArturP

Rekomendowane odpowiedzi

MDS442.jpg.42842cb35ef2b0c5de81a063beb103af.jpg

MDS 442

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu udało mi się zdobyć na złomowisku 4 segmenty wieży diorowskiej z szufladą, tunerem, wzmacniaczem i korektorem.Pomyślałem sobie, że wyczyszczę wyremontuję i będę miał piękny sprzęt na półce.Niestety, ktoś kto ją wyrzucił na złom, doskonale wiedział co robi. Z zewnątrz nie poobijana, a w środku popękane ścieżki. Pomijam stan kondensatorów, na zewnątrz brudna jak 7-nieszczęść, a w środku czysto. NIE DO ODRATOWANIA. Całkowita odbudowa.Na fotce identyczna z moją, a moja wsadzona w najgłębsze czeluście garażu.

Magnetofon w stanie rozkładu, co dziwne nic nie dłubane. Parametry bardzo przeciętne, ale na pewno są bliskie większości polskich, wieżowych kaseciaków.

 

Dane techniczne MDS442 :

Prędkość przesuwu taśmy: 4,76 cm/s.
Odchyłka prędkości przesuwu taśmy: ± 1,5 %.
Nierównomierność przesuwu taśmy: 0,15 %.
Pasmo przenoszenia (wg DIN) nie mniejsze niż:• taśma żelazowa: 40÷12500 Hz,• taśma chromowa: 40÷14000 Hz,• taśma metal: 40÷14000 Hz.
Stosunek sygnał/szum mierzony z filtrem wg CCIR/ARM: 67 dB z włączonym układem redukcji szumów Dolby C.
Czułość z wejścia:• LINIA: 100 mV,• MICRO: 0,4 mV.
Napięcie wyjściowe:• LINIA: 600 mV ±3 dB,• SŁUCHAWKI: 570 mV/400 Ω.
Czas przesuwu mechanizmu jezdnego: ≤ 5 s.
Skuteczność kasowania: 65 db przy f = 1 kHz
Tłumienie przeniku między kanałami:• 30 dB przy f = 1 kHz,• 26 dB w paśmie 500÷6300 Hz.
Zasilanie: sieć 220 V: 50 Hz.
Dopuszczalny pobór mocy: 25 VA.
Wymiary: 440x90x260 mm.
Ciężar: ca 7 k

DioraWieza.jpg.00b5f2bb0bb03cb448e65dc5ba1e3864.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Miałem eksportową wersję 4421. W sumie ją mam bo jakiś czas temu zakupiłem z sentymentu. 4421 to był mój pierwszy deck kupiony za pierwsze zarobione pieniądze. Wersja czarna ze "złotymi napisami". Wersje krajowe to istne cyrkowe budy. Nie podobają mi się napisy w czterech kolorach. Zupełnie bez sensu. Tak samo jak linijki diodowe w dwie strony świata. Najbardziej przykrym doświadczeniem byl jednak brum od silnika. Nie do końca przemyślane ułożenie wzajemne elementów i kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam 2 x MDS 432 (jeden z nich też uratowany ze złomu razem ze SPRAWNYM wzmacniaczem oraz korektorem bez trafa), MDS 442 i "McVoice" MDS 440. Moim zdaniem 432 grają lepiej, ale i tak wszystkie mają słabe pasmo przenoszenia. Mimo wszystko, bardzo je lubię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.