Jump to content
audiotone

Forumowy deck do kaset serwisowych - założenia techniczne

Recommended Posts

audiotone

Tak się zastanawiam bo jest TD-V521 do naprawy za grosze. Byłby dobry na nagrywarkę do kaset testowych ;) . Dwa wałki dwie głowice (mam tę mono by pasowała, jak nie to się przerobi tor audio.) co sądzicie ? dane techniczne :

dane_techniczne_TD-V521.jpg.24eef28bb743056caa9ef177fe659a9b.jpg

Radmar

Mi się wydaje Wojtku, że to dobry pomysł. Dwa wałki w torze prowadzenia taśmy znacznie bardziej niwelują zniekształcenia, zatem mimo, że zastosowanie dwóch wałków w średniaku dwugłowicowym może się wydawać dziwnym pomysłem, to w tym przypadku jest to nawet wskazane.

JVC, mam wrażenie, że często szło własną drogą. Tak jak w tym przypadku są dwa wałki, to jest też model magnetofonu, wypasiony, trzygłowicowy z silnikiem DirectDrive, naprawdę nieźle wyposażony, w dodatku oprócz tego, że jest trzygłowicowy, to w dodatku jest to tzw. "Discreet 3-Head", i teraz uwaga - wyposażony wyłącznie w jeden wałek. Automatycznie nasuwa się pytanie, dlaczego jeden wałek a nie DC? Nie dziwne? No mnie osobiści dziwi. Nie jestem gorącym fanem JVC i nie pamiętam w jakim modelu to zastosowano, ale może ktoś z Was go kojarzy.

audiotone

Może chodzi Ci Marku o DD-9 ? w nim było także "SC".

A co do TD-V521 to poczekam na Andrzeja może on coś wydedukuje z tym dekiem czy brać czy nie... nie mam noża na gardle ;) .

Radmar

Być może faktycznie chodzi o DD-9. Nie mogę tego wykluczyć.

artekk

Wojtek, a może coś z Direct Drive ? Alex nagrywa takie kasety na zmodyfikowanym Revoxie B-215. Oczywiście nie musi być to od razu Revox, bo to nie jest tani deck, ale coś bardziej przyziemnego z DD. Musi mieć generatory, jak Harman 4600, czy niekoniecznie ?

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.