Skocz do zawartości

Promowany na portalu Technics RS-AZ6


czarek123

Rekomendowane odpowiedzi

AZ-6 front.jpg
 
Technics RS-AZ6
 
Witam wszystkich! Z racji tego, że na forum nie ma wątku o Az 6 ani o 7 postanowiłem stworzyć o nim wątek. Swój egzemplarz posiadam w domu od nowości, kupiony został w sklepie Rtv jeżeli dobrze pamiętam w 1999 roku więc jest już pełnoletni i tylko on został z całego zestawu wieży Technics którą używał mój Tata a później ja. Wiem, że jest pełno lepszej klasy magnetofonów lecz ten został z sentymentu ponieważ jest w prawie idealnym stanie wizualnym i teraz również technicznym . Nie mam wielkiego porównania bo wcześniej mieliśmy Rs-B 205 a ja jakiś czas temu dokupiłem Rs-B 755. Do zalet azeta mogę zaliczyć jego trwałość ponieważ po 20 latach używania a 10 dość intensywnego jedyna naprawa jaka w nim była to zmiana paska oraz sprzęgła które pozyskałem z mechanizmu dawcy.  Poza tym sprzęt działa nagrywa odtwarza bez największych problemów.  Co do jakości dźwięku: hmm gra on dosyć płasko, nagrywa podobnie do źródła jednak brakuje w nim ręcznej kalibracji taśmy oraz napędu direct drive.  Poniżej zamieszczam kilka fotek. Jednak nie przedstawiają one w całości sprzętu jak również jego wnętrza ponieważ stoi on w witrynie razem z wieżą i nie mam czasu za bardzo go wyciągać ale przy najbliższym czyszczeniu postaram się uzupełnić galerię ?
 
Dane techniczne :

Type: 3-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x reel, 1 x capstan
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B, C, HX Pro
Frequency Response: 20Hz to 23kHz  (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 78dB  (dolby C)
Wow and Flutter: 0.07%
Input: 100mV (line)
Output: 0.5V (line)
Dimensions: 430 x 125 x 290mm
Weight: 3.9kg

 

IMG_2296.JPGIMG_2298.JPGIMG_2302.JPGIMG_2304.JPGIMG_2305.JPG

IMG_2301.JPGIMG_2306.JPGIMG_2300.JPG

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
48 minut temu, czarek123 napisał:

brakuje w nim ręcznej kalibracji taśmy oraz napędu direct drive.

I może jeszcze Dual Capstan do szczęścia. Na jednym ze zdjęć wygląda jakby ktoś zakosił jeden capstan :)

  • +1 1
  • Haha (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.