Skocz do zawartości

Opisywanie kaset oraz opakowań - Dymo LabelManager


PhantomLord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaprezentować mój sposób opisywania kaset i opakowań. Nie jest on ani autorski, ani specjalnie odkrywczy, ale dla mnie sprawdza się znakomicie, wygląda przyzwoicie a przede wszystkim nie jest pracochłonny.

Mianowicie do opisu kaset nabyłem urządzonko Dymo LabelManager 160 (za używane zapłaciłem jakoś niewiele ponad 50 zł) oraz do tego taśmy o szerokości 6, 9 oraz 12 mm (średnio 10-20 zł za taśmę). Maszynka pozwala nam wprowadzać teksty i później drukować je na samoprzylepnej taśmie. Klawiatura okazała się w rzeczywistości dużo dużo lepsza niż na początku zakładałem, korzysta się z tego szybko i sprawnie, a kasety opisane w ten sposób są łatwe do odnalezienia. Czcionki można drukować w różnych rozmiarach, zależnie od szerokości taśmy (do 12 dla 6 mm, do 20 dla 9 mm oraz do 24 dla 12 mm), a ponadto dla taśm o szerokości 9 i 12 mm istnieje możliwość druku w dwóch wierszach.

Taśmy można kupić o różnych szerokościach, ale również o różnych kolorach czcionki i tła, więc można sobie używać np. czerwonej czcionki dla kaset nagranych na SONY, niebieskiej na Kenwoodzie itp. 

Załączam kilka szybkich zdjęć z testów urządzenia. Teraz już zdecydowałem się, że używam czcionki o wysokości 10pkt. i taśmy szerokości 6 mm do naklejenia na kasety i 9 mm do naklejenia na grzbiet pudełka, jak już zrobię większą ilość kaset i opakowań to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda w szufladzie.

IMG_5745.JPGIMG_5746.JPGIMG_5747.JPGIMG_5749.JPG

IMG_5752.JPGIMG_5754.JPG

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.