Skocz do zawartości

O tym Klubie

Klub miłośników firmy Aiwa

Lokalizacja

Szczyrk, Polska
  1. Co nowego w tym klubie
  2. Alfred

    Aiwa AD-F810 czy AD-F80O , który lepszy ?

    Masz 910 i jest lepszy od 800 ?
  3. sherlock

    Aiwa AD-F810 czy AD-F80O , który lepszy ?

    Również posiadam. I jest jeszcze lepszy. Chociaż to pewnie w sporej mierze wynikiem mniejszego zużycia niż 800'tki. Podobny do niej deck, ale mimo wszystko lepiej gra.
  4. Alfred

    Aiwa AD-F810 czy AD-F80O , który lepszy ?

    Mam na oku też AD F910
  5. sherlock

    Aiwa AD-F810 czy AD-F80O , który lepszy ?

    Zależy kto jakie ma preferencje. Jak dla mnie dźwiękowo wygrywa AD-F800. W zasadzie w każdym aspekcie brzmienia ma sporą przewagę nad AD-F810.
  6. wasar

    Mój ulubiony deck Aiwa

    moim zdaniem najmocniejszą jej stroną jest średnica (wokale, ich barwa są naprawdę smakowite). Patrząc na całość równowagi tonalnej gra raczej w klimacie "rockowym".
  7. wasar

    Mój ulubiony deck Aiwa

    Jest sporo dobrze grających AIWek - jeszcze "niedawno" można je było kupować okazyjnie bo popyt np. na AD-F880 czy AD-F800 czy inne fajne AIWy był marny a ceny moim zdaniem okazyjne! Niestety trochę przez nas, trochę dlatego, że wiele z nich naprawdę fajnie gra nakręcił się popyt - i teraz nawet te uszkodzone mają szalone ceny .... Z @Analogowiec nie mogę konkurować ale mam jedną czarną i bardzo ja lubię
  8. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Tu wykaz decków z autokalibracją, które zostały przedstawione na forum https://forum.stereo-hifi.com/tags/auto cal./
  9. Jakub K

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Istotny byłby budżet w jakim ma się zmieścić deck z automatyczną kalibracją.
  10. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Zawsze zalecam by "przelecieć się" po wszystkich działach i przeczytać chociażby nazwy tematów. To zajmie może godzinkę, może ciut więcej ... . Wtedy wiadomo gdzie są jakie treści.
  11. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Konto owszem od 2 maja, ale zacząłem się tutaj udzielać i czytać od połowy sierpnia. Nie wiem więc gdzie dokładnie umieścić pytanie. A lepiej uważam zapytać, niż umieszczać w niewłaściwym dziale
  12. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Od 2 maja .....
  13. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    A jaki dział jest odpowiedni? Jestem nowy na forum i jeszcze nie ze wszystkim się zapoznałem.
  14. chorazy3

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Załóż wątek o tym decku w odpowiednim dziale to wrzucę SM.
  15. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Czy mógłby mi ktoś pobrać i podrzucić manual do tej aiwy z hifi engine? Rejestracja kont nie jest obecnie możliwa, a mi jest to pilnie potrzebne.
  16. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    To pozostaje deck z automatyką. Coś mi chodzi po głowie, że nawet ostatnio pisaliśmy na forum o dobrym decku wyposażonym w taką funkcję i działająca doś dobrze.
  17. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    @sherlock Niestety na serwisowaniu w ogóle się nie znam. Natomiast znalazłem kolejny serwis lokalny, i planuję go odwiedzić właśnie z Technicsem. Jeśli chodzi o deki z automatycznym limiterem, to jakoś sprzęt posiadający limiter mnie nigdy do siebie nie przekonał. Czasem trzeba nagrać coś z cichego źródła i możliwość sterowania głośnością jest tutaj na plus.
  18. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Rozwiązaniem byłby deck z automatyką zapisu lub układem limitera. Sa takie decki i grają całkiem fajnie.
  19. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Tu raczej nie problem z prądem podkładu a poziomem wzmacniacza zapisu. Ale i tak warto byłoby przeprowadzić kalibrację zgodnie z instrukcją serwisową. https://forum.stereo-hifi.com/topic/536-sony-tc-k490
  20. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    @sherlock Niestety z uwagi na problemy wzrokowe nie jestem w stanie zrobić sensownego zdjęcia dobrej jakości . Posiadam Sony TCK215 i Technics RST20, który ma coś nie tak z prądem podkładu do nagrywania. Na chromowych i metalach nagrywa dość równo, natomiast na zwykłych żelazowych bardziej na prawo. Miałem jeszcze trzygłowicowego Sony TCK490, ale byłem 3 razy w jakimś lokalnym serwisie, i nadal jestem tak samo głupi jak byłem, nie mam pojęcia co mu jest. Podejrzenia padły na silnik, ale gdzie takowy dostanę? Po kilku miesiącach używania 215 stwierdzam, że trzy głowicowy dek, to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Głośność ustawiam na słuch, nie mogąc odczytywać wskaźników i gdy wydaje mi się, że jest dobrze, to na niektórych kasetach materiał nagra mi się i tak z lekkim przesterem. Podsłuchiwanie nagrania w czasie rzeczywistym, to to co lubię najbardziej. Porównując obecnie nagrane przeze mnie kasety z tymi z 2019 nagrywanymi na 490ce da się zauważyć znaczny skok jakości (W dół).
  21. sherlock

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Jak masz jakieś decki to może przedstaw je w tematach im poświęconych. Wskazane wrzucić jakąś fotkę i coś od siebie o nich skrobnąć. Mniej więcej poznamy Twoje preferencje. Może ta 777 to będzie regres w stosunku do tego co posiadasz obecnie?
  22. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    @ke_raj Jeśli nagranie w formacie cyfrowym jest np w pliku wav, nie ma mowy o stratności. Nie jestem jakimś dźwiękowcem, i chodzi mi tylko o poglądowość. Mam w posiadaniu 2 deki i z nimi chciałbym porównać jakość nagrywania.
  23. ke_raj

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Moim zdaniem, to nie jest najlepsza metoda na to, aby ocenić brzmienie magnetofonu. Lepiej poprosić o ocenę w porównaniu do innych, znanych Ci magnetofonów lub samemu posłuchać. Konwersja do stratnego formatu cyfrowego nie odda tego, jak deck brzmi.
  24. NightPurrer

    Aiwa AD-WX777 - prośba o nagranie

    Cześć. Planuję zakup deka Aiwa AD-WX777, z uwagi na to, że widziałem kilka sprzętów tej firmy, i podoba mi się ich jakość. Zanim jednak zdecyduję się ostatecznie na zakup, chciałbym usłyszeć brzmienie deka. Jeśli ktoś posiada, mógłby może przegrać fragment nagranej nim kasety do mp3 i wystawić plik?
  25.  

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.