Sari la conținut

Denon DR-M30HX


Ufolew

Postări Recomandate

Postat

 

DSC_1337.JPG.e96fd772e4b578845ef4e3ab691c8582.JPG

 

Denon DR-M30HX

 

DANE TECHNICZNE:

 

Type: 3-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x capstan, 1 x reel

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C, HX Pro

Frequency Response: 25Hz to 19kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 75dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.045%

Total Harmonic Distortion: 3%

Input: 100mV (line)

Output: 0.775V (line)

Dimensions: 434 x 115 x 286mm

Weight: 5.6kg

Accessories: remote control

źródło: hifiengine.com

 

Deck zakupiony na znanym portalu aukcyjnym w maju 2018r od użytkownika AUDIO-BIAS za 230 złotych. Jest to mój pierwszy deck tej klasy, wcześniej - jakieś 20 lat temu, używałem UNITRA M9108. Przeskok ogromy, w porównaniu z tą UNITRĄ, która tak naprawdę niszczyła kasety, to jest przepaść. Z tego powodu, ze ie mam porównania z innymi deckami, nie mogę się wypowiadać na temat brzmienia, ale na pewno mogę polecić jako pierwszy deck. Stan techniczny oceniam na bardzo dobry, praktycznie nie widać śladów użytkowania jak na sprzęt w tym wieku(ok.25lat). Od czasu zakupu do tego wpisu minęło trochę czasu i dopiero teraz mogę stwierdzić pewne usterki:

1. Czasami zatrzymuje się podczas odtwarzania, niekiedy jest to penie wina kasety, bo na niektórych w ogóle tego nie robi;

2. Problem z poziomem nagrywania jednego z kanałów - piszę tak, bo nie wiem, czy jeden jest za cicho, czy drugi za głośno - wydaje mi się, że prawy narywa ciszej.

Poniżej kilka zdjęć mojego denona:

 

DSC_1154.JPG.cdef199e4d9f268437e9223e3f4b126e.JPGDSC_1156.JPG.d2ed5b466500468f5d42385e8e7f9d41.JPGDSC_1143.JPG.3107962c646a9273c912b963521f1c3a.JPG

 

 

DSC_1161.JPG.5a52c3385b3ca8f588f3747d4667cfa4.JPG DSC_1145.JPG

 

 

Michał

  • +1 5
  • Admin
Postat
Spoiler
Dnia 20.10.2018 o 20:30, Ufolew napisał:

Deck zakupiony na znanym portalu aukcyjnym w maju 2018r od użytkownika AUDIO-BIAS za 230 złotych.

No to "trochę" przepłaciłeś, ale to już czas przeszły. Zresztą nie zdziwiłbym się gdyby ten deck był od szczeciniaków.

 

Co do zatrzymywania się decka to kwestia czystości styków.  W pewnym momencie logika decka może stwierdzić, że w kieszeni brak kasety. Trzeba je delikatnie oczyścić.

Zaś z nagrywaniem to nagraj na kasecie odniesienia (dla tego modelu pewnie będzie to TDK SA)  sygnał 1kHz z poziomem 0dB i zobacz czy przy odczycie ten sygnał mia również 0dB. Najlepiej przejść proces kalibracji z serwisówką i miernikiem, uprzednio wcześniej doprowadziwszy mechanikę do prawidłowego stanu. To, że działa nie znaczy by działała tak jak po wypuszczeniu z fabryki.

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.