Skocz do zawartości

Technics RS-AZ7


sk-victor

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20191013_210125.jpg

 

Ja ostatnio zacząłem walczyć z moim AZ7. Otóż problem to hamulec lewego talerzyka. A właściwie jego brak. Problem jest w docisku taśmy do głowic. Taśma nie pływa na boki jest prowadzona idealnie ale brak dobrego docisku. Chodzi o nagrywanie i spadek wysokich tonów. Delikatne dohamowanie lewego talerzyka i jest już ok. W tym decku nie istnieje żaden hamulec lewego talerzyka. Przewaliłem serwisówki AZ6,7 RS-BX601 czyli wszystkich na tym mechanizmie w wersji bez reversu. Ktoś może coś zasugerować ? Nawet demontując zespół lewego talerzyka składałem go na "sucho" po umyciu w benzynie jak również na smarze do tłumików w gramofonach. Sprawdziłem potem w AZ6 (mam ich dwie sztuki) i również moment hamujący nie istnieje i nagranie poprawia się po lekkim dohamowaniu lewej szpulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Patrzę w serwisówkę i widzę, że sytuacja z hamowaniem lewego talerzyka może być podobna jak w Pioneerach Reference Master. Tam pod talerzykami są sprężyny i rożnej silne docisku, dzięki czemu lewy talerzyk stawia przy próbię obracania nim wyraźnie większy opór, powodując hamowanie. W Technicsie jest chyba trochę inaczej to zrobione. Wprawdzie nie rozbierałem tego mechanizmu, ale widzę z tyłu mechanizmu także dwie różne sprężyny, nr 111 i 112. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.