Jump to content

Technics RS-AZ7

sk-victor
 Share

Recommended Posts

IMG_20191013_210125.jpg

Ja ostatnio zacząłem walczyć z moim AZ7. Otóż problem to hamulec lewego talerzyka. A właściwie jego brak. Problem jest w docisku taśmy do głowic. Taśma nie pływa na boki jest prowadzona idealnie ale brak dobrego docisku. Chodzi o nagrywanie i spadek wysokich tonów. Delikatne dohamowanie lewego talerzyka i jest już ok. W tym decku nie istnieje żaden hamulec lewego talerzyka. Przewaliłem serwisówki AZ6,7 RS-BX601 czyli wszystkich na tym mechanizmie w wersji bez reversu. Ktoś może coś zasugerować ? Nawet demontując zespół lewego talerzyka składałem go na "sucho" po umyciu w benzynie jak również na smarze do tłumików w gramofonach. Sprawdziłem potem w AZ6 (mam ich dwie sztuki) i również moment hamujący nie istnieje i nagranie poprawia się po lekkim dohamowaniu lewej szpulki.

Patrzę w serwisówkę i widzę, że sytuacja z hamowaniem lewego talerzyka może być podobna jak w Pioneerach Reference Master. Tam pod talerzykami są sprężyny i rożnej silne docisku, dzięki czemu lewy talerzyk stawia przy próbię obracania nim wyraźnie większy opór, powodując hamowanie. W Technicsie jest chyba trochę inaczej to zrobione. Wprawdzie nie rozbierałem tego mechanizmu, ale widzę z tyłu mechanizmu także dwie różne sprężyny, nr 111 i 112. 

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.