Skocz do zawartości

artekk

Rekomendowane odpowiedzi

DSC02961.JPG.c1bc9cc6aad5d87a617a240b7977c8fc.JPG

 

Magnetofon trafił do mnie z kilkoma problemami :

- zły skos głowicy,

- zła prędkość przesuwu taśmy,

- trzaski i szumy podczas odtwarzania i załączania Dolby B i C,

- podczas nagrywania z Dolby B i C zanika, aż do wyciszenia i trzeszczy jeden kanał, 

- rozregulowana kalibracja poziomu i korekcji.

To pewnie nie wszystkie usterki, ponieważ zauważyłem też stosunkowo słabą jakość zapisu w zakresie górnej części pasma.

 

Najpierw ustawiłem głowicę i prędkość. Jak dla mnie ciekawe wyniki W&F, ponoć paski wymienione jakiś czas temu. Zastanawiam się, czy w ogóle ruszać ten mechanizm, żeby nie popsuć rzadko spotykanych wartości.

Następnie wykonałem inwentaryzację słynnych orange caps, których ALPINE nie pożałowało, a które jak sądzę są przyczyną wariowania układów Dolby. Wokół każdego scalaka Dolby mamy po 9 "pomarańczaków". A w całym decku naliczyłem ich 83. Teraz kwestia weryfikacji, w jakich układach magnetofonu znajdują się te kondensatory i które z nich, czy może wszystkie wymieniać ?

 

DSC03380.JPG.e493978ad30c53beaa3bdba8650a2db9.JPG DSC03384.JPG.2de4b9e373e1b61fc0c3f86c706a39b5.JPG DSC03375.JPG.fc4b40a796c76b53762dedce746b01bc.JPG DSC03371.JPG.20816abe82537b2658f0f63afacf926a.JPG

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
W dniu 15.11.2018 o 20:01, artekk napisał:

Następnie wykonałem inwentaryzację słynnych orange caps, których ALPINE nie pożałowało

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Potencjometrów jak widać również :) 

Ciekaw jestem oceny brzmieniowej tego decka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ilość podkówek na tej płytce jest przerażająca.... O.o. A co do W&F to sądzę że powinien być niższy.... bo to przecież dobre metalowe podwójnie hamowane "Sankyo" (tzn. Alps/Alpine) . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.