Skocz do zawartości

Jakiego systemu redukcji szumów używasz i dlaczego?


sherlock

Jakiego systemu redukcji szumów używasz i dlaczego?  

121 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

No to się wyrwię jako pierwszy ;)

Zagłosowałem na dolby C i dbx a właściwie powinienem podać w odwrotnej kolejności czyli dbx i C.

Otóż dbx uważam za najlepszy system jaki mam do dyspozycji spośród B, C, S i dbx. Największa dynamika, najmniejsze szumy, najwierniejsze odwzorowanie oryginalnego/źródłowego materiału dźwiękowego.

Dolby C używam jako najbardziej kompatybilnego z pozostałym posiadanymi deckami, np: przy nagraniach dla córki. Na deckach w których nie ma dolby C odtwarzam bez dolby ponieważ na B nie idzie to dobrze. Oczywiście wówczas jest więcej szumów i trochę podbite tony wysokie, co akurat mi nie przeszkadza przy słuchaniu głównie lekkiej muzy lat 80-90 na której się wychowałem.

Ale do bardziej "ambitnych" nagrań zdecydowaniu używam dbx. Minus tego systemu to brak kompatybilności z deckami które tego systemu nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Skoro zagłosowałem to wypowiem się:

Dolby B - używam bo szumy mnie często irytują a z Dolby B kaseta jest użyteczna na w zasadzie każdym posiadanym przeze mnie decku

Dolby C - jw i generalnie z wymiennością nagrań jest w miarę dobrze (chociaż sa "wredne decki", które nie lubią obcych Dolby C)

dbx - głównie odtwarzanie bo mam setki kaset kiedyś w tym systemie nagranych, ale też próbuję zewnętrznej przystawki dbx 224X

ADRES i SuperD - używam w ramach testów poznawczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.