Skocz do zawartości

Kalibracja - automat czy manual? Za i przeciw


sherlock

Kalibracja - automat czy manual? Za i przeciw  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Admin

Taśmy mają różne parametry. W dużej mierze odbiegają parametrami od taśm odniesienia (w każdym z typów). By "wycisnąć" z taśmy maksymalnie najlepszą jakość dźwięku dobrze jak nasz sprzęt wyposażony jest w możliwość kalibracji zewnętrznej (dla użytkownika). Spotykamy różne podejścia - nie tylko regulacja bias'u, ale i czułości (Level) i korekcji (EQ). Podstawa to podział na automat i manualne ustawianie. Jaki typ kalibracji najbardziej Wam odpowiada? Jakie macie swoje ulubione modele decków? Mój "ulubiony" zawodnik to Kenwood KX-4520 . Zacytuję sam siebie :

 

W dniu 6.07.2017 o 20:42, sherlock napisał:

Jeden z moich ulubionych magnetofonów. Trochę uboższy (jeżeli chodzi o budowę wewnętrzną) następca bardzo udanego modelu KX-9010, po którym odziedziczył w większości jego algorytm kalibracji. Skalibruje wszystko, nawet papier toaletowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Posiadam deck z kalibracją automatyczna (AZ-6) oraz ręczną (TC-K570). Wolę ręczną, choć jak deck jest sprawny....to obie możliwości są ok. Nie lubię decków bez regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • G.Moderator

Powiem Wam, że nigdy nie miałem decka z automatyczną kalibracją. Nie było mnie stać na taki magnetofon. Obecnie preferuję półśrodek w postaci dobrego magnetofonu z regulacją BIAS. Jest to dla mnie wystarczająca opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.