Skocz do zawartości

Problem z pilotem lub wzmacniaczem (Denon Avc-2800)


Gość Kubixon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kubixon

Witam, mam mały lub duży problem ze wzmacniaczem Denona ale od początku: Dostałem ze wzmacniaczem oryginalnego pilota tylko problem jest z nim taki że jak wciskam przyciski oznaczone MASTER VOL. nic się nie dzieję. Jak dobrze rozumiem te przyciski służą do regulacji głośności wzmacniacza no chyba że służą do czegoś innego. Jest ktoś w stanie mi pomóc co może być w pilocie lub wzmacniaczu uszkodzone albo ja coś źle robię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    3

  • tor

    1

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W pilocie mogą być zużyte niektóre gumki przewodzące. Jakby udało Ci się rozebrać pilota tak, by odsłonić ścieżki, które są zwierane przez przyciski, mógłbyś sprawdzić, czy wzmacniacz reaguje na zwarcie jakimś małym metalowym przedmiotem odpowiednich ścieżek pod przyciskiem (uważając, by nie zewrzeć przy okazji czegoś obok). Jeśli okazałoby się, że wtedy działa, to powinna pomóc wymiana gumki pod przyciskiem. Nie jestem mistrzem grzebania w elektronice, ale tę naprawę udało mi się własnoręcznie wykonać, oczywiście wg instrukcji na którymś forum :) Temat wydaje mi się, że jest dobrze opisany.

No chyba, że usterka jest gdzie indziej. Ale jeśli pilot jest używany, to wyrobienie gumek pod przyciskami vol. wydaje mi się tym bardziej prawdopodobne, że są to przyciski statystycznie najczęściej używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.