Skocz do zawartości

Regenerowanie głowic - szlifowanie i polerowanie


sido

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w praktyce. Jak wykonuje się szlifowanie głowicy? Oczywiście ją wyjmuję ale potem żeby zachować geometrię i zdjąć tylko taką warstwę jaką potrzeba to czym to najlepiej zrobić? Jak drobny powinien być materiał szlifujący? Czy pasta polerska nie zapcha na amen szczelin? Jak wykonuje się pomiar parametrów głowicy?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że jest to zabawa typu - a nuż się uda. Ale nie mając nic do stracenia.... Ja to kiedyś robiłem i powiem szczerze efekt był zadawalający. Cóż papiery ścierne o różnych gradacjach. Szlifowanie na czymś twardym równolegle do szczeliny. Na twardym i precyzyjnie aby głowica była idealnie prosta w tej płaszczyźnie - żeby kołyski nie zrobić. Oczywiście zebrać tylko niezbędną ilość materiału. I potem polerka do lustra. Na prawdę ta zabawa to jest ostateczna ostateczność bo taka ręczna robota nie gwarantuje żadnej precyzji. Ja szlifowałem głowicę ponieważ miała tak wytarte "torowisko" i to w złym miejscu, że po poprawnym ustawieniu geometrii toru taśma opierała się na nie wytartej części i lewy kanał nie istniał. Potem długie granie na kasetach których nie żal aby ocenić czy nie będzie niszczyć taśmy. O parametrach głowicy oczywiście nie ma co dyskutować nawet - fabryczne już nie będą. Zresztą co do parametrów to nie zawracaj sobie nimi głowy. Poza rezystancją cewki i tak nic więcej nie zmierzysz. Charakterystykę możesz potem zmierzyć całego toru P/R, którego głowica jest częścią.

Edytowane przez sk-victor
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów. Znajomy przyniósł magnetofon szpulowy Pioneer RT-707 do regulacji.

Zacząłem do normalnego nagrania i jeden kanał słabo. Sprawdziłem głowicę, no i zastanawiam się co z tym robić dalej (regulować pod tą głowicę, czy szlifować to jakoś) doradźcie, może jakieś pomysły?

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.