Skocz do zawartości

Jakie wybrać kolumny?


Jakub82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o radę w doborze kolumn odsłuchowych, podłogowych, satelitów, głośników, monitorów ect. byle by pasowały mocą do wzmacniacza i się nie spaliło a dobrze grało, z moim wzmacniaczem i ko;cówką mocy zależy mi na stereo a nie na kinie domowym do:
- wzmacniacz Technics A 800S Mark II,
- Amplif SU- C800UM2
Z góry zaznaczam że nie jestem audiofilem lecz amatorem który spełnia swoje marzenie z dzieciństwa sprzed 20-stu paru lat wstecz jak stał w sklepie jako dziecko patrząc na te "klocki" na które nie było go stać ☹️ ?
Choć dziś też budżet mam ograniczony dlatego też nie sięgam po coś co jest dla mnie nie dostępne. 
Pokój w jakim będzie grało ma ok 20 m2 w prostokącie. 
Muzyka do odsłuchu : praktycznie każda z naciskiem na elektro, prezes symfonię, kalsykę, pop, rock. 
Dysponuję kwotą 2000 zł +- 500 zł. 
W zestawie mam jeszcze:
- korektor DSP SH Ge90,
-CD Sl-pg 570a,
-Tuner ST - GT650. 
Oczywiście wszystko Technicsa. 
W przyszłości chciałbym go rozbudować o decka i gramofon. Proszę znawców tematu jaki klocek wybrać jeśli chodzi o kasetę jedną kieszeń czy dwie. Ponoć jedna kieszeń jest lepsza z 3 głowicami. Jeśli ktoś może podsunąć mi konkretny sprawdzony model i decka i gramofonu oczywiście Technicsa będę wdzięczny.
Interesuje mnie też instrukcja obsługi w j. Pl do w/w wzmacniacza, amplifa i CD. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Moderator

Dobór kolumn jest strasznie subiektywny.

Nie każdemu podoba się takie samo brzmienie, nie każde kolumny zagrają z każdym wzmacniaczem, nie każde pomieszczenie odda scenę dźwięku itd.

U mnie pamiętam po przeprowadzce skończyło się strasznym rozczarowaniem a sprzęt był ten sam.

Najlepiej byłoby posłuchać u kogoś albo w jakimś salonie audio, może pożyczyć kolumny albo zabrać swój wzmacniacz do kogoś.

A może warto zrobić coś samemu i mieć podwójną satysfakcję? Jest sporo sprawdzonych uniwersalnych konstrukcji.

 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
14 godzin temu, Jakub82 napisał:

jaki klocek wybrać jeśli chodzi o kasetę jedną kieszeń czy dwie

W poniższym temacie masz sporo sensownych propozycji.

Osobiście skłaniałbym się ku jednej kieszeni bo dobry deck z jedną kieszenią wychodzi znacznie taniej od dobrego dwukaseciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.