Skocz do zawartości

Naprawa i odnawianie kaset CC


staszek66

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na pocz. lat 80 tych kiedy brakowało wszystkiego a po kasety stilonu stało się parę godzin przed sklepem papierniczym ;) , kazdą kasetę się naprawiało lub trzymało jako zapas czesci zamiennych do innych.

Tak samo postapiłem wczoraj :) , kupiłem parę fajnych kaset ( po 1 zł / szt, więc wziąłem do renowacji ) w stanie mocno sczochranym lub rozwalonym.

No i się pobawiłem z nimi jak za dawnych lat. Odratowałem w sumie wszystkie. Mechanicznie działają i poprawnie nagrywają. DO topowych decków się nie nadają :( ale do mniej wymagających będa jak znalazł.

Kasety Sony Metal-ES 90 za zeta nie można było nie wziąć, pomimo uszkodzonej obudowy. Denona HD8/90 dostałem gratis w czesciach. Natomiast MAxel XLII-S90 i Agfa Carat FeCr zawsze są poszukiwane.

W sony skleiłem obudowę, pozostało dodac jej rozbiegówkę,, bo ktoś już w niej był ;) i zapiął na rolkę bezpośrednio taśmę :( . Tylko najpierw kupię specjalną taśme do sklejania taśm.

W agfie ze starości wykruszyły sie kołnierze w rolkach zwijających. Identyczne są w naszych starych stilonach. Chyba były właśnie na licencji Agfy :) . Zrobiłem podmiankę i agfa uratowana. Będę jej musiał jeszcze amputować kilkanaście cm taśmy, bo jest zgniecenie w środku. Ale to jak wyżej kiedy kupię taśme sklejającą ( prosze o sugestie jakich Wy używacie i polecacie ) .

Maxell miał wykruszony filc na blaszce dociskającej taśmę do głowicy i dżwięk falował przy nagrywaniu. Wystarczyła szybka podmianka - też ze stilonka, bo lepszej nei miałem pod ręką. Jak na razie robi robotę, ale kiedys może wymienię na "lepszą" lub właśnie od jakiegoś maxell'a dawcy.

Co do denona to złozyłem go i dodałem jedną folię ślizgowo-stabilizującą ( jednej nie było ). Tylko jedno małe zagięcie taśmy sie zrobiło ( rozprostuje się raczej ) pomimo tragicznego wyglądu na początku . Czeka na resztę części od odpowiedniejszych dawców, bo roleczki prowadzące taśmę od stilona mają większą średnicę na kołki osadzające.  Tak samo filc z blaszką i ekran głowicy innych wymiarów. Ale będzie jeszcze grał :D .

 

kasety Strzelin 004.jpg kasety Strzelin 001.jpg kasety Strzelin 008.jpg kasety Strzelin 009.jpgkasety Strzelin 010.jpg kasety Strzelin 005.jpg

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    1

  • staszek66

    1

  • Jambox78

    1

Popularne dni

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.