Jump to content
sherlock

Beyerdynamic DT 880 Pro

Recommended Posts

sherlock

beyerdynamic-dt880-pro.jpg.f46baafb1f93bbdda307240f2a2f7f86.jpg

Beyerdynamic DT 880 Pro

Dane techniczne:

-typ semi-open

-pasmo przenoszenia: 5-35000Hz

-impedancja 250 Ohm

-SPL (1kHz, 1V RMS) 96dB

-waga 295g

-kabel spiralny 3m

Słuchawki przeznaczone do zastosowań studyjnych jako słuchawki do ostatecznego masteringu. Mają bardzo wyrównane pasmo. Nacisk na uszy jest "taki sobie", ale ze względu na niską wagę i welurowe pady, a także brak "grzania uszu" dają niesamowity komfort użytkowania. Jak dla mnie sprzęt przeznaczony dla maniaków śledzenia niuansów w materiale muzycznym.

A zgrywa się z takim wzmacniaczykiem:

Accusst.jpg.e2864d7eeb71156000ebb6ce3766ea51.jpg

Spike

proponuje posłuchać je w porównaniu do 990, nie wiem dlaczego różnica jest  . . . znaczna, mam jedne i drugie w wersji czarnej, starej, a może inaczej 880 do studia, testów, a 990 do pluszowego fotela.

sherlock

O ile dobrze zrozumiałem masz wersję 880 PRO i 990 ED? Porównywałem sobie 990ED i 880 PRO, i jak szybko założyłem wersję ED tak szybko ją zdjąłem (no może nie tak szybko). Nie pasowało mi nienaturalne granie 990ED. Od słuchawek wymagam neutralności, naturalności a z tym wersjom 'domowym' nie po drodze. Owszem, ludzie nieosłuchani jak im damy 8880PRO stwierdzą, że granie mają byle jakie,takie bezpłciowe ... . Jednakże ja chcę słyszeć to co słyszał realizator. Jak zapragnę grania "konturowego" to wcisnę sobie loudness albo użyje korektora. Na razie takiej potrzeby nigdy nie miałem. Słucham na tyle głośno aby słuchawki "rozwinęły się" , i na tyle cicho bym słuchu sobie nie uszkodził.

Spike

Ja mam czyste 990 bez dodatków  i 880 także całe czarne dlatego napisałem stare wersje.

Nie używam konturów tylko same direct, poza tym nie używam wzmacniacza, tylko wyjście słuchawkowe  prosto z cd.

Teraz nie używam słuchawek, po prostu nie mam czasu na leżakowanie i słuchanie, sporo obowiązków.

sherlock

Cóż, nie każda "dziurka" jest w stanie łatwo napędzić słuchawki 250 Ohm. Wersje PRO słuchawek impedancję raczej mają sporo wyższą niż 32 Ohmy, która spotyka się w słuchawkach konsumenckich. Ja zawsze znajdę czas by móc spokojnie siąść , założyć słuchawki na głowę i spokojnie sobie posłuchać muzyki.

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.