Skocz do zawartości

Onkyo DX-C110


bilcor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Onkyo DX-C110

DSC_5891.JPG

 

Zrzut ekranu (245).jpg

Zmieniarka na sześć płyt z serii o wątpliwej urodzie spowodowanej plastikowymi boczkami.

Poza tym OK, pracuje na KSS240A co daje szansę na reanimację. Trafiła na stół z powodu wypadającej tacki, poza tym grała.

Instrukcja serwisowa dość dobrze opisuje sposób rozbiórki całości w celu wydobycia mechanizmu. 

Niestety przy pracy trzeba uważać, jest ostrzeżenie o promieniowaniu laser i nic o 240AC.

20240424_175136.jpg 20240424_175143.jpg

Włącznik można obrócić albo zamocować pasek twardej folii a na te pikle pod napięciem założyć jakąś osłonę bezpieczników rurkowych.

Po zdjęciu obudowy jest trochę roboty, zdejmujemy front alu, wydłubujemy wyłącznik sieciowy, odkręcamy ramę pomocniczą i kładziemy na bloku elektroniki bo się nie odpina!

Teraz tylko prowadnice z boku tacki, taśma połączeniowa i można ciągnąć pod koniec podnosząc do góry ale pewnie i tak trybiki spod tacki wypadną. Służą tylko do prowadzenia tacki i nie są z niczym spięte.

20240424_172419.jpg 20240424_173332.jpg

Jak taca jest na wierzchu mamy dostęp do lasera a po odkręceniu karuzeli do pasków.

Dwa były trzeci w postaci zielonej skamieliny leżał na mechanizmie. Zdjąłem i pomierzyłem paski są to 1,5x1,5 do 1,8x1,8 o średnicach około 85, 34 i 36. Chwilowo znalazłem Fi83/1x1 cienki wyciągnął się ale przez chwilę posłuży. Dwa są podobne ale mają jednak inne numery serwisowe.

Składając dobrze jest dodać trochę smaru, szczególnie na tych metalowych prowadnicach, pasek będzie miał lżej.

20240424_180537.jpg

Rozebrałem bo nie miałem pojęcia gdzie jest trzeci pasek. Przez otwory w tacce można dojść do jednego paska do pozostałych talerz należy usunąć.

No i wpadłem na taki pomysł.

Odkręcamy i podnosimy elektronikę na tyle żeby po zdjęciu ramienia docisku szpindla, to co jest pod taśmą. Wykręcamy 3 wkręty +1 taśma, żeby je podnieść i usunąć talerz. Pod nim mamy wszystkie paski.

 

 

20240424_180724.jpg

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Moderator
29 minut temu, bilcor napisał(a):

wątpliwej urodzie spowodowanej plastikowymi boczkami.

Idealnie pasuje do

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

(ten sam okres produkcji) czy też TA-207, TA-205, TA-250, TA-230, TA-201. Szpetne to trochę jest, ale można przywyknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Moderator

Teraz postawiłem na

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

z tej samej serii, takie 2x

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.