Skocz do zawartości

CD Denona


staszek66

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, ostatnio wpadł mi w ręce CD Denona DN-600F ( jak go w wolnej chwili doprowadze do ładniejszego stanu to zrobię osobny temat ).

Jest bez nóżek, tak jakby stał wstawiony do jakiejśc konsoli Dj-skiej.

Zaintrygował mnie szczególnie pitch control służący do zmiany prędkości odtwarzanego utworu. Jak wyczytałem używane były te ( nazywane jako półprofesjonalne CD dla DJ-ów ) aby miksować muzę zrównując poszczególne utwory aby ich tempo było zbliżone.

Czy ktoś używał tej funkcji do tego lub jakie ma z tym doświadczenia ?

Co sądzicie o tym modelu oraz innych modelach CD Denona ?

Ps.

być może skusze się na skompletowanie jakiejś wieży Denona - CD i decka już mam :)

CD Denon.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Kiedyś mój kolega delikatnie przyspiezał odtwarzanie gdy z jego obliczeń wychodziło, że na kasecie brakuje taśmy na pół minuty ostatniego utworu. Na ucho zmiana była niesłyszalna, przynajmniej w tamtym czasie.

  • Haha (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli przyspieszał całą kasetę 90 to być może te pół minuty dało się "wcisnąć" niezauważalnie, sorry niesłyszalnie ;) , ale jak to robił to pod koniec kasety lub utworu, to raczej było słychać :) .

Bo to z tego wynika, ze ten pitch control właśnie służył do przyspieszenia lub opóźnienia końca utworu na który miał "wejść" następny, nagrany w innym tempie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.