Skocz do zawartości

Podpięty Pierwszy magnetofon - kwestia wyboru


awatar2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Poszukuję porady w sprawie pierwszego magnetofonu kasetowego.

W zasadzie żeby było śmieszniej to po prawdzie po przeczytaniu kilku wątków na ten temat to obecnie sam nie wiem czy wchodzić w magnetofony czy dać sobie spokój.

Może tak chciałbym na początek popróbować nie angażować się za bardzo.

z tego co już zdążyłem się zorientować to poszukiwałbym magnetofonu jednokasetowego wyłącznie do słuchania kaset tzw. oryginalnych. Na razie nie brałbym się za nagrywanie.

Koszt magnetofonu zakładam na początek do 500zł.

Mam zestaw stereo składający się z odtwarzacza CD przerobiony fabryczny model i dodane lampy. Wzmacniacz lampowy na lampach 300b. Oprócz tego drugim źródłem jest gramofon. Skąd pytanie czy w ogóle chcę wchodzić w magnetofony. Otóż "zmęczył mnie trochę gramofon :) mycie płyt, ustawianie wkładki ramienia itp. przekładanie płyt z jednej strony na drugą. W CD ten problem mam z głowy. Nie znam się zupełnie na sprawach technicznych związanych z serwisowaniem magnetofonów i myślę, ze tak by pozostało, więc jeśli miałbym takowy mieć musiałbym pewnie mieć pod ręką jakiś dobry serwis. Teraz wiedząc co nieco zapytuję czy "spróbować" zakupu magnetofonu czy dać sobie spokój. Oczywiście nie napisałem czego oczekuję od jakości dźwięku z magnetofonu w porównaniu do gramofonu czy CD bo nie zastanawiałem się nad tym :) chodzi mi bardziej o inny rodzaj źródła i chyba tyle.

Pozdrawiam

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Każdy z nas był kiedyś na początku drogi, którą i Ty będziesz (mam nadzieję, że tak się stanie) podążał. Każdy z nas ma inne preferencje dźwiękowe, inaczej odczuwa bodźce dźwiękowe i oczywiście ma różne gusta wizualne. Warto spróbować z magnetofonem, obojętnie czy to będzie magnetofon szpulowy, czy też kaseciak. Jest kilka moim zdaniem w miarę bezpiecznych wyborów. Decki grające bardzo poprawnie, równo, które można śmiało polecić adeptowi sztuki "taśmociągowej". Oto moje propozycje :

- Onkyo Integra TA-2570

- Denon DR-M800

Denona idzie kupić w cenie około 200zł, Onkyo będzie trochę droższe. Warto nie spieszyć się i spokojnie poczekać na okazję cenową. Poniżej link do Onkyo (Denon musi zaczekać na "swój opis")

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Są jeszcze inne, równie dobre wybory decków na "ten pierwszy", ale niech inni Koledzy mają szansę na podanie swoich typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj serdecznie.

Co do pierwszego magnetofonu to wybór masz wręcz gigantyczny do kwoty 500zł. Od najprostszych modeli dwu-głowicowych do bardziej skomplikowanych trzy głowicowych. Kolega wyżej dał naprawdę neutralne propozycje jak Denon-a DR-M800 i ONKYO TA-2570. Ja dodał bym jeszcze modele Kenwood-a KX-880HX to z tańszej półki cenowej bo to model dwu głowicowy.  Jest także kilka modeli innych firm jak sony modele z serii ES lub Pioneer od modelu CT-7xx w górę Ale tutaj z cenami to już różnie .

 

Jakbyś miał jakieś pytania to zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.