Skocz do zawartości

Hitachi HA-007


sherlock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Admin

 

 

hitachi-ha-007.jpg.13ec9563aa7d527a921badee52d81b3f.jpgfot.vitaliysharp

 

Hitachi HA-007

 

Dane techniczne:

Power output: 65 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 70kHz

Total harmonic distortion: 0.05%

Input sensitivity: 2.6mV (MM), 160mV (line)

Signal to noise ratio: 83dB (MM), 95dB (line)

Output: 160mV (line)

Dimensions: 400 x 124 x 298mm

Weight: 8.6kg

Finish: black

Year: 1987

 

 

Kupiłem go kilka lat temu i do dzisiaj jest podstawowym wzmacniaczem, którego używam. Bardzo dobrze zaprojektowany. Widać, że projekt jest pod każdym względem przemyślany, w każdym najdrobniejszym szczególe. Przykładowo przestrzenie między żeberkami radiatorów mają otwory wykonane w górnej i dolnej pokrywie, co umożliwia sprawne oddawanie ciepła w utworzonym w ten sposób kominie.

Obudowa ma format midi i w związku z tym wnętrze jest dobrze zagospodarowane.Zastosowano dobre elementy elektroniczne. Jako wyjściowe tranzystory mocy zastosowano MOSFET'y. Brzmienie wzmacniacza jest dość szczegółowe choć nie narzuca się z nią, ogólnie jest ocieplone co mi pasuje. Generalnie brzmi jak dobry wzmacniacz lampowy. U mnie przetwarza zakres od 80Hz wzwyż a niższe częstotliwości obsługuje końcówka w klasie D (stosuję bi-amping).

Należy dodać, że ma dobry przedwzmacniacz gramofonowy.

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    3

  • artekk

    1

Popularne dni

Kiedyś kupiłem taki, miał służyć za podręczny wzmak do decków, ma przycisk "mono" (do ustawiania skosu na ucho) i słyszałem od kogoś, że fajnie brzmi.

Niestety okazał się uszkodzony, coś strzelało w lewym kanale tak, że  przestraszyłem się, że rozwali mi głośniki w Spendorach.

Na szczęście sprzedawca przyjął zwrot.

Lubię Hitachi, za to że jest jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Z tym strzelaniem w głośnikach to prawdopodobnie mógł być wstawiony ten STK ale nie produkcji Sanyo ale jakaś chińska podróba. Niestety ten układ pracuje przy granicznych wartościach napięcia zasilającego. Jako, że wzmacniacz ma pracować na 220V to w obecnych realiach tego co dostarcza nam elektrownia stwarzane jest spore ryzyko uszkodzenia.

 

Widziałem na rosyjskojęzycznej stronie rozrysowany schemat tego STK. Można więc wykonać go samemu z elementów dyskretnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.