Skocz do zawartości

Raspberry Pi 3 + HiFiBerry Digi+ Pro


artart

Rekomendowane odpowiedzi

malina4.jpg.0664d44142dccf9621e4b38cfb670cb1.jpg

Raspberry Pi 3 + HiFiBerry Digi+ Pro

Czyli popularna Malina i nakładka typu Hat z wysokiej jakości interfejsem S/PDIF oraz złączem optycznym - używam jako w miarę tani a uniwersalny transport do plików (pliki flac z sieciowego dysku) i Spotify. Podłączony jest do zewnętrznego DAC'a.

The HiFiBerry Digi+ is a high-quality S/PDIF output board for the Raspberry Pi. The dedicated S/PDIF interface chip supports up to 192kHz/24bit resolution.

I dla wersji Digi+ Pro dodatkowo:

  • 2 separate oscillators for 44.1 and 48kHz provide the optimal clock frequencies for all sample rates
  • gold-plated RCA connector
  • I2S output connector (soldering necessary)

Wrzucone do jakiejś prostej obudowy - i tak gdzieś tam sobie w kącie siedzi i w oczy się nie rzuca, działa nonstop bez wyłączania. Ekran, klawiatura czy mysz niepotrzebna - wystarczy coś z przeglądarką w lokalnej sieci i/lub telefon z dodatkowymi aplikacjami.

malina1.jpg.fa623fab32e5a9bbdc9f1ee64d7ba346.jpg

Jeżeli chodzi o oprogramowanie to z takich najprostszych do instalacji to np.:

Volumio -  http://volumio.org

Wystarczy wgrać gotowy obraz na kartę pamięci, potem konfiguracja już z poziomu przeglądarki. Pliki, Spotify, Tidal, radia internetowe itd.

Moode Audio - http://moodeaudio.org/

W trakcie instalacji kilka komend z poziomu shell'a trzeba wykonać, ale dostępne są instrukcje krok, po kroku. Potem cała konfiguracja już z poziomu przeglądarki. Podobnie jak wyżej - pliki, serwisy z muzyką i radia. Ostatnio przy tym zostałem, jakoś lepiej mi pasuje od strony interfejsu, łatwo też się zgrywa z natywną aplikacją od Spotify.

Są i inne "playery" wymagające mniej czy więcej znajomości podstaw linux'a.

Zaleta w stosunku do "gotowych" rozwiązań - jak coś z oprogramowaniem nie pasuje, to łatwo zmienić, coś innego sprawdzić. Nie ma problemu, że nagle jakiś serwis po "ugrade" nie będzie obsługiwany. Stosunek jakości do ceny w porównaniu do gotowców chyba jednak konkurencyjny.

digiplus-pro.jpg.16cd0d94bd44bb050d466437ff3ee363.jpgRaspberry-Pi-3-1-1619x1080.jpg.2d589585b6a70f27b59b5572cff91c43.jpgmalina2.jpg.b25904e9b5506d6ee455fbfaccc7eb35.jpgmalina3.jpg.5d690e3ec44f78ac9873d38a11874ff3.jpg

U mnie zastąpiło Mac mini, który po usb coś tam "sieje" zakłóceń do DAC'a, a po optyku nie jest też do końca fajnie. No i jeżeli chodzi o funkcjonalność, to obsługa z tabletu czy telefonu jest jednak finalnie wygodniejsza niż klawiatura/trackball/ekran na TV.

  • Super (+1 pts) 3
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • artart

    2

  • artekk

    1

  • Kysior

    1

Popularne dni

Mam Daphile postawione na pasywnie chłodzonym nettopie + DAC. Myślałem swego czasu nad Malinką, ciekawe, czy poprawiłoby się brzmienie. Używam głównie plików i Tidal HIFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nad daphile też myślałem swojego czasu. Tu mnie trochę też "rozmiary" przekonały no i jednak swoboda wyboru oprogramowania. Tidal zarówno w Volumio jak i Moode Audio jest dostępny. Ja używam Spotify jako źródło do "odkrywania" nowej muzy - ichniejsze "algorytmy" z propozycjami nowych utworów jakoś mi się w miarę sprawdzają  ;) Potem i tak się kończy zakupem płyt, które też i we flac lądują na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.