Skocz do zawartości

Promowany na portalu Sony TC-KE300


jmaciek

Rekomendowane odpowiedzi

SONY TC-KE300

01_TC-KE300_front.thumb.jpg.562ac956e4929d08d1fc35881917d786.jpg

 

Podstawowe dane techniczne:

Ilość głowic: 2
Ilość silników: 2

System redukcji szumów Dolby: B, C.

Odstęp sygnał-szum (bez Dolby) dla kasety typu:
* I   - 55 dB
* II  - 57 dB
* IV - 58 dB

Pasmo przenoszenia:
* Kaseta typ I :  30 - 15 000 HZ (+|-3 dB, IEC), 20 - 16 000 HZ (+|-6 dB)
* Kaseta typ II:  30 - 16 000 HZ (+|-3 dB, IEC), 20 - 17 000 HZ (+|-6 dB)
* Kaseta typ IV: 30 - 18 000 HZ (+|-3 dB, IEC), 20 - 19 000 HZ (+|-6 dB)

Drżenie i kołysanie: 0.07% WRMS (NAB), +|-0.18% (DIN), +|-0.13% (IEC)

Masa: 3.5 kg

 

Instrukcja użytkownika jest wspólna dla modeli: TC-KE200 / TC-KE300 / TC-KE400S.
Modele TC-KE300 i TC-KE400S mają te same parametry technicne, ale 400S dodatkowo jest wyposażony w układ Dolby S. TC-KE200 nie ma autokalibracji i ma na stałe włączony filtr MPX oraz ma słabsze parametry niż 300/400S.

Nie ma co za wiele pisać, wystarczy tylko nadmienić, że deck ten został wyprodukowany w 1996 roku.

Prosty mechanizm, przełączanie funkcji przy pomocy energii koła zamachowego i koła z krzywkami. Kultura pracy podobna do decków ZRK z 'soft touch' z tym, że tu nie ma mechanicznego zwalniania wybieraków funkcji palcem, robi to elektronika. Nie ma też metalicznego pogłosu przy załączaniu funkcji jak w Kasprzakach. Mechanizm jest dość głośny ale słychać, że pracuje plastik a nie metal. Trzeba jednak przyznać, że choć mechanizm pracuje bez delikatności to deck pewnie odtwarza oraz żwawo przewija kasety.

Magnetofon posiada sprawną kalibrację no i odtwarza nagrane kasety. Dźwięki jakie generuje nie ranią ucha - deck po prostu działa i tyle :-) .

Koledzy pewnie zaraz zawyrokują, ze nadaje się na części a najcenniejszą częścią zamienną jest kabel zasilający ;-) .

Deck by się tutaj nie pojawił, ale spotkała go przypadłość nękająca ten typ mechanizmu Sony (miałem ten sam przypadek z TC-K511S). Pękł trybik w zespole odpowiedzialnym za zwijanie i przewijanie taśmy. Jest on chyba na ciepło osadzany na oś silnika i po latach pewnie na skutek zmęczenia materiału pęka i albo zsuwa się z ośki albo zaczyna się na niej obracać. Skutkuje to awarią przewijania i zwijania taśmy oraz hałasem generowanym przez mechanizm. Naprawa polega na wklejeniu trybiku w odpowiednim miejscu na osi silnika przewijania. Dostęp do mechanizmu łatwy, likwidacja usterki jest szybka.

Stąd miałem okazję, aby magnetofon rozebrać, udokumentować naprawę, dodatkowo zrobić parę fotek i tutaj wrzucić - to wszystko...

M.

02_TC-KE300_wewnatrz_1.jpg03_TC-KE300_wewnatrz_2.jpg04_TC-KE300_wewnatrz_3.jpg05_TC-KE300_mechanizm_1.JPG06_TC-KE300_mechanizm_2.JPG07_TC-KE300_mechanizm_3.JPG

08_TC-KE300_mechanizm_4.JPG09_TC-KE300_mechanizm_wew_1.JPG10_TC-KE300_mechanizm_wew_2.JPG11_TC-KE300_przed_naprawa.JPG12_TC-KE300_po_naprawie.JPG

  • Super (+1 pts) 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Maćku troszkę zmniejszyłem zdjęcia by było przejrzyściej ;).

48 minut temu, jmaciek napisał:

Koledzy pewnie zaraz zawyrokują, ze nadaje się na części a najcenniejszą częścią zamienną jest kabel zasilający ;-) .

No tym to mnie rozbawiłeś do łez, nie nie kabel.  Bo w środku jednak lepiej wygląda od, nie pamiętam modelu ale bodajże także soniak...tam dopiero ziało pustaki i miało to mechanikę żywcem wziętą z walkman-a . A tutaj mamy dwa silniki , auto kalibrację , i aż takiej tragedii niema .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 minutę temu, audiotone napisał:

Maćku troszkę zmniejszyłem zdjęcia by było przejrzyściej

Wojtku, powiedz mi proszę jak robić takie miniaturki to od razu będę w ten sposób zdjęcia wstawiać :) (bo te duże to same się tak wstawiły) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.