Skocz do zawartości

Braun L830


siwy

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20180523_105649.jpgIMG_20180523_105603.jpg

 

Idąc śladem zadowolonego z Braunów L 630 zakupiłem z ciekawości za cenę kilku butelek piwa model wyższy L 830 z 1975 roku, do naprawy. Musiałem wymienić jeden głośnik średniotonowy i dwa wysokotonowe, miałem takie oryginalne oraz muszę odnowić skrznie, były białe, ktoś je przemalował na czarno. Średniotonowe i wysokotonowe są takie same w obu modelach, monitory różnią się tylko głośnikami niskotonowymi, 20 i 25 cm oraz litrażem, 15 i 30 litrów.

Po wymianie głośników i podłączeniu pierwsze wrażenia ? po prostu pełny banan na gębie, grają jak dla mnie bardzo dobrze, a głośniki średniotonowe budują piękną scenę. Bas taki jaki lubię, jak trzeba to potrafi walnąć aż miło. Po prostu udany zakup i polecam.

Power type and voltage No Power needed
Loudspeaker 3 Loudspeakers
Power out 80 W (unknown quality)
from Radiomuseum.org Model: L830 - Braun; Frankfurt
Material Wooden case
Shape Miscellaneous shapes - described under notes.
Dimensions (WHD) 310 x 550 x 260 mm / 12.2 x 21.7 x 10.2 inch
Notes 3-Weg-HiFi-Regal-/Standbox mit 80 Watt Sinus an 4 Ohm. Übertragungsbereich: 20-25000Hz.
Bestückung: Tieftöner 250mm, Kalotten-Mitteltöner 50mm, Kalotten-Höchtöner 19mm. Frequenzweiche 12dB/Okt. Übergänge bei 500/3000Hz.
Gehäuse: Holz geschlossen, akustisch gedämpft, Netto-Volumen: 30 Liter.
Gehäuse-/Gitterfarben: schwarz/schwarz, schwarz/silber, Nussfurnier/silber, weiss/silber.
Abnehmbare Front.
Sonderzubehör: Fussgestell LF700. Maße mit Fussgestell: 360x810x350mm.
Net weight (2.2 lb = 1 kg) 14.5 kg / 31 lb 15 oz (31.938 lb)
Price in first year of sale 550.00 DM
  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z internetu wyczytalem, że są większe model L 1030 i kolumny. Kolumny są bardzo chwalone na zagranicznych forach, zresztą monitory także. W latach chyba 80-tych produkcję głośników przyjęła firma amerykańska ADS i wychodziły pod tą nazwą jeszcze przez jakiś czas, ale bardziej chwalone są wyroby niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.