Sari la conținut

Deschide Club  ·  49 membri

Klub Pioneer

Despre acest Club

klub miłośników marki Pioneer
 1. Ce e nou în acest club
 2. sherlock

  CT-S630S czy CT-S830S czy CT-S920S

  Ja bym sprawdził to o ile nabycie nie pochłonie worka pieniędzy. Biorąc pod uwagę, że każdy deck jest w jakimś stopniu zużyty to trudno ferować wyroki. Dohodzi jeszcze kwestia osobistych preferencji. Myślę, że gra jest warta świeczki.
 3. Virginia14

  CT-S630S czy CT-S830S czy CT-S920S

  Udało już mi się naprawić. To była kwestia rolki. Wracając do tematu CT-S830S, czy ten model daje coś więcej w praktyce od S630S czy tylko teoretyczne wartości z katalogów?
 4. sherlock

  CT-S630S czy CT-S830S czy CT-S920S

  Warto ogarnąć samemu. Spokojniej i małymi kroczkami. Co do wyższych modeli .... , będą grać inaczej o raczej lepiej. Kwestia tylko czy różnica będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.
 5. Witam, ostatnio odkopałem u siebie magnetofon Pioneera CT-S630S. W stanie wizualnym jest bardzo dobry i gra też w porządku. Jednak wydaje mi się, że wyświetlacz świeci mało wyraźnie i w losowych momentach taśma schodzi z głowicy przez co niektórych kaset nie da się słuchać. W zestawie mam jeszcze SX-302, PL-225, PD-8700 i DT-555. Warto oddawać tego S630S na kosztowną renowację czy bardziej opłaca się kupić coś z "wyższej" półki? Zastanawiałem się nad S830S i S920S, zależy mi aby były czarne. Czy one dają faktycznie jakąś różnicę w jakości czy to tylko teoria?
 6. Albandi

  Pioneer a 656

  Witam. Ja miałem Pioneera a717 niestety prawy kanał zaczął nawalać. I kupiłem model A676 i mam mieszane uczucia. On gra bardzo ładnie ale tylko do powiedzmy 1/3 głośności. W połowie skali bas zanika a wysokie tony się wyostrzają.
 7. Alfred

  Pioneer a 656

  Proszę o opinie na temat wzmacniacza A 656 , czy warto kupić czy lepiej wyższe modele ?
 8. Witam . Proszę o podpowiedź jakie kolumny podstawkowe według Waszej wiedzy pasowałyby do wzmacniacza Pioneer A 40 AE . Pokój w którym mam swój zestaw ma około 20 metrów kwadratowych . Kolumny stałyby na odkrytych komodach ,więc mogą być odsunięte od ściany około 10 cm . Chciałbym się zmieścić ze swoim budżetem w granicach 4500 zł . Pozdrawiam Janusz
 9. Jakieś 3-4 lata temu na alle pojawiły się może ze dwa egzemplarze. Niestety miały braki w elementach panelu i jak dobrze pamiętam były dość zmęczone i jeden a może oba niesprawne. Dodaj do tego z lekka absurdalną jak na owe czasy cenę i już wiesz dlaczego nikt z forum nie ma tego modelu w kolekcji Od zawsze podobał mi się ten deck ale przy obecnie mocno zwariowanych cenach to raczej jest to "marzenie ściętej głowy". Ludzie chyba powariowali i żądają jakieś kosmiczne ceny za sprzęty.
 10. Czy nikt na forum nie zainwestował w CT-A9D? Jestem ciekaw jak gra, coraz bardziej mnie kusi jego nietypowy design.
 11. przemass696

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  Ct-777
 12. ke_raj

  Pioneer CT-S420 - opinie

  Znalezione w necie. Jak to mówią, szału ni ma, ale Pioneer, to Pioneer... https://www.tersaudio.com/pioneer-ct-s420-review/
 13. MYCAUNLOCKER2

  Pioneer CT-S420 - opinie

  Witam wszystkich. Miał może ktoś styczność z tym deckiem ? Wszelkie opinie mile widziane.
 14. Strach pomyśleć ile by teraz wołali za niego ...
 15. Powiem uczciwie nigdy nie słuchałem Raz widziałem live jego "złotego brata" Phase Linear 7000 - niestety niesprawnego ....
 16. BanalnyX

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  Owszem, "oś napędowa" to poprawne techniczne określenie. Jak ktoś będzie pisał rozprawę naukową albo instrukcję obsługi, to jak najbardziej. Natomiast "kabestan" jest popularnym określeniem, można rzec slangowym, na pewno zrozumiałym dla każdego pasjonata magnetofonów, choćby przez związek znaczeniowy z "capstanem" (o podobnym brzmieniu nie wspominając). Np krajzega też jest obcą naleciałością i jakoś nikt nie ma oporów, aby ją używać zamiast "piła tarczowa". Bo i krócej, i każdy wie o co chodzi. Nie wiem skąd te statystyki, ale nie dziwne że kabestan nie jest używany, skoro jest "zwalczany" na forum z jakiegoś bliżej nie przedstawionego powodu. ? Cóż, mnie się słowo kabestan podoba lepiej niż "capstan", ale jeśli stosowanie określenia angielskiego jest tu lepiej widziane, to postaram się stosować, choć szczerze - to mnie nie przekonałeś. Kończę definitywnie ten off-topic, bo robi się poniekąd męczący.
 17. sherlock

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  Wyraz zamek ma w języku polskim wiele znaczeń. To każdy chyba wie. Nie można tłumaczyć bez uwzględnienia przeznaczenia danej rzeczy. Czym jest kabestan w Polsce (i nie tylko w Polsce) pisze o tym wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kabestan Inna "bajka": Capstan may refer to: Capstan (cigarette), a brand of British cigarette Capstan (nautical), a rotating machine used to control or apply force to another element Capstan (tape recorder), rotating spindles used to move recording tape through the mechanism of a tape recorder Capstan equation, formula to describe hold-force in relation to load-force for flexible lines around a cylinder Horse capstan, a device similar to a windlass used in mining; also called a whim W języku angielskim słowo capstan jak widzisz może oznaczać wiele rzeczy, podobnie jak w języku polskim wspomniany wyraz zamek. W odniesieniu do magnetofonu prawidłowe będzie użycie określenia "oś napędowa" a nie kabestan. Dla uproszczenia (i też z lenistwa) mówimy o capstanie czy potocznie o "ośce". Nie będę upierdliwym polonistą i wychodzę z założenia, że na forum stricte technicznym lepiej jest pisać o capstanie bo to precyzyjnie określa przedmiot (ośi w magnetofonie może być wiele a capstanów na napęd mamy najwyżej dwa). Bo tłumaczenia danych technicznych decków (i nie tylko decków) wychodzą guglowemu translatorowi wprost komicznie Dlatego też zamiast poprawiać w zasadzie każdą linię z tłumaczenia lepiej pozostawić dane w j. angielskim. Również ze względu na osoby obcojęzyczne. Kabestan na jednostce pływającej służy do np. zawiązania/zablokowania na nim liny. W magnetofonie mamy oś napędową, która przesuwa taśmę. To Ty tak uważasz. Na szczęście 99,9% użytkowników magnetofonów używa zamiennie słów: capstan, oś napędowa, ośka itp. Z tych osób, które trochę bliżej znam NIKT nie używa określenia kabestan i wszyscy uważamy za jego użycie w kontekście magnetofonów za błędne i nie jest to tylko jakiś mój wymysł czy kaprys. Po prostu trzymajmy się poprawnej terminologii. Nie wszystko można spolszczyć, nie wszystko jest też spolszczone i czasem mimo spolszczenia używa się przykładowo terminów angielskich by tekst był zrozumiały dla wszystkich i by nie było niedomówień i niedoprecyzowania.
 18. BanalnyX

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  "Capstan" to po polsku kabestan według KAŻDEGO słownika, także nie za bardzo rozumiem nawiązania do google translatora? I owszem "capstan" można inaczej nazwać "kołowrotem do obsługi liny lub łańcucha kotwicznego", ale skoro mamy POLSKIE słowo kabestan, to nie widzę żadnego zamieszania w jego użyciu w kontekście magnetofonu. Bo oczywiście konteksty mogą być różne i pojedynczo użyte słowo tego nie rozstrzyga. Tak jak mamy w języku polskim np zamek: rycerski, w drzwiach lub błyskawiczny. Mnie użycie kabestan, czy ewentualnie podwójny kabestan, w żadnym stopniu nie razi i osobiście uważam je za prawidłowe. Oczywiście moderator może mieć inne zdanie i wiadomo, że ma większą siłę przebicia, co nie musi oznaczać, że ma rację. ? Zastosowanie "capstan" czy "peak hold" też mi nie przeszkadza. Być może "peak hold" nie znajdzie odpowiednika, podobnie jak przyjął się w polskim np "walkmen" zamiast "przenośny odtwarzacz kasetowy", ale skoro mamy spolszczoną formę kabestan, odpowiadający słownikowo i znaczeniowo angielskiemu "capstanowi", to chyba nie ma o co kopii kruszyć.
 19. sherlock

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  Tylko według gugiel translatora Sens jest w tym, że mogąc pisać np."oś napędowa" nie znajdziemy za bardzo odpowiednika dla określenia Dual Capstan. Zarz pojawiłoby się wiele propozycji i byłby tylko mętlik. Po drugie nie zapominajmy, że na forum są obecni użytkownicy nie posługujący się j.polskim. Dlatego też uważam, że możemy posługiwać się bz tłumaczenia takimi określaniami jak :capstan, dual capstan, peak hold etc. O właśnie. Co byś za tłumaczenie @ BanalnyX zaproponował dla "peak hold"? Zatrzymane szczytowanie? Co do zatrzymanego szczytowania jakby Bóg nie wymyślił orgazmu to by się człowiek na śmierć zaj...ał
 20. BanalnyX

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  "Capstan" to po polsku kabestan. Nie widzę sensu utrzymania nazwy angielskiej, podobnie jak nie używa się "belt" tylko pasek. I każdy rozumie, że chodzi w kontekście magnetofonu o pasek napędowy, a nie np o pasek do spodni. Swoją drogą etymologia "capstan" jest dość jasna, wyraźnie komuś przesuw taśmy skojarzył się z przesuwem łańcucha okrętowego, stąd użyto określenia kabestan (capstan). Skoro przyjęło się w angielskim, to dlaczego nie w polskim???
 21. sherlock

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  Kabestan – urządzenie spotykane zazwyczaj na jednostkach pływających lub w przemyśle, służące do ułatwienia wybierania bądź luzowania lin, łańcuchów będących pod znacznym obciążeniem. W swojej najwcześniejszej formie występował jako trzonek składający się z drewna, zamontowany pionowo na statku. Owijały go liny kilkoma oplotami, powodując większe tarcie, i zabezpieczała go zapadka uniemożliwiająca odwijanie. Zawsze był nawinięty w kierunku ruchu wskazówek zegara (patrząc od góry). Urządzenie uważane jest za hiszpański wynalazek. źródło:wikipedia.pl Capstan .... dokładnie rzecz biorąc podwójny capstn (Dual Capstan)
 22. BanalnyX

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  777 jak numerek wskazuje to wyższy model, ma podwójny kabestan, amorficzna głowicę i lepszy wyświetlacz. Czy warto wymieniać to każdy musi sam decydować. Kupno nowego decka to zawsze wydatek i ryzyko, jeśli 676 jest w dobrym stanie, to bym zostawił. W końcu to też master reference mechanizm i zapewne odtwarzaniem nie różni się istotnie. Jak już zmieniać to może warto poszukać 979? ?
 23. Pawwal14

  Pioneer CT-777 czy CT-676

  A co myślicie o Pioneer CT 676 , czy warto zamieniać go na CT 777.
 24. polecam 737 mk2 , nie jest to wiadomo najwyższy model - ale dżwiękowo bardzo dobry i polecany , a miałem już z 20 decków różnych producentów - ten mi bardzo pasuje .
 25. ke_raj

  Pioneer CT-F1250 z Dolby C :)

  Wskazałem tylko, ze mamy opis podobnego urządzenia w danym dziale.
 26. sherlock

  Pioneer CT-F1250 z Dolby C :)

  Który? dbx'ów opisanych mamy bodajże trzy.
 27.  

×
×
 • Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.