Sari la conținut

Despre acest Club

Klub zrzeszający miłośników Akai
 1. Ce e nou în acest club
 2. markus603

  Wieża zestaw AKAI

  Witam szanownych kolegów.Chodząc ostatnio po komisach nie takich typowo audio,ale takich gdzie jest wszystko.Natrafiłem na taki zestaw AKAI deck GX 75 amplifier AM 35 CD player CD 62 tuner AT 56 Według właściciela komisu wszystko działa,stan zewnętrzny całkiem przyzwoity.Cena 2500pln.Czy za taka kwotę warto się tym zainteresować,oczywiście wcześniej sprawdzę czy faktycznie działa. Dziękuję wszystkim z góry za podpowiedzi i ewentualne sugestie.To mój pierwszy post więc za ewentualne błędy przepraszam.
 3. sherlock

  Akai AM-67 & system - Akai Speakers?

  Hello In the FILES section we have some Akai catalogs for download. Check if they contain information about loudspeakers from this company. https://forum.stereo-hifi.com/files/category/34-akai-ad/
 4. Hi everyone, I have an Akai AM-67 Amplifier & the matching cassette deck Akai GX-67, compact disc player Akai CD-57 and the tuner Akai AT-57 from the same range 'Classic' in NM condition (Brochure photo of the stack here) I have this stack paired with some Tannoy 609 MKII concentrical speakers, which work well, but I was wondering if Akai ever produced their own range of speakers that they intended to go with this system? The brochure does not list any Akai speakers at all so I was curious.
 5. WojtekP27

  Akai...trzy wieże.

  Wieżę jak wieżę, ale kolumny gdybym miał miejsce od razu bym od Ciebie wziął...
 6. PawełF

  Akai...trzy wieże.

  Oczywiście stopniowo będę się starał to zrobić. Muszę najpierw oswoić się z forum i poznać tajniki poruszania po nim?. No właśnie ja jestem typowym i prostym użytkownikiem, dlatego wszystko musi być sprawne. Nie ukrywam że kilka z tych sprzętów przywróciłem do życia. Wymiany pasków, idlerów i odbudowy kolumn mnie nie przerażają. Elektroniki nie tykam? Posiadam jeszcze starą wieżę Yamaha i kolumny zg40c, ale dzisiaj wystawiłem to na sprzedaż. Stoi tylko i się kurzy.
 7. sherlock

  Akai...trzy wieże.

  Sporo "dobra" na zdjęciach. Warto każdy segmencik uwiecznić dla potomnych w odpowiednich watkach. Tego sprzętu (zwłaszcza działającego) coraz mniej.
 8. PawełF

  Akai...trzy wieże.

  Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum, choć nie ukrywam że sporadycznie tu zaglądałem. Mam na imię Paweł i troszeczkę może się pochwalę, czym umiałam sobie czas wieczorami ? Zestaw pierwszy to: Akai AM 2800, AT 2600, GXC 740D, GX 230D i gramofon GS 424 Adam. Zestaw drugi to: Akai AA 5510, AT-S08, GXC 325D i GX 630D. Zestaw trzeci to: Akai AM-U04, GX-F35, GX-M10, AT-K03, DT-200 i gramofon AP-Q55. Do tego skromnego zbioru, podłączone są kolumny: Tonsil Pulse, Tonsil Rondo 300, Tonsil zg30c201, Tonsil zgB 60-4-21 (Denon SC-F05L) oraz w trakcie odbudowy Philips 22RH426. Wszystko oczywiście w stu procentach sprawne i używane bez przerwy? Pozdrawiam.
 9. Jack65

  Moje AKAI na pokładzie

  Zaciągam się na pokład z GX-R99 GX-67 GX-A5X po dwóch dekadach wyciągam sprzęty. Okazało się że ząb czasu nadgryzł je lekko GX-A5X martwy mechanizm paski uległy biodegradacji,rolka kapstana uległa przemianie z gumy w plastik.. mechanizm 5 już ogarnąłem ale problem jest z obrotami oraz z regulacją prawdopodobnie toru audio być może jakieś elektrolity siadły będę potrzebował kasety serwisowej. GX-67 Przetrwał próbę czasu GX-R99 niestety nie działa revers nie ma siły przekręcić stoliczka z głowicami.
 10. Mandragor

  Powitanie

  Witaj
 11. Hanys74

  Powitanie

  Witam wszystkich klubowiczów Akai
 12. Vizitator

  Moje AKAI na pokładzie

  Dokładnie dobry fachowiec to podstawa
 13. sherlock

  Moje AKAI na pokładzie

  Chyba poniższy temat najlepiej wyjaśnia podejście naszego serwisy informacyjnego do kwestii "serwisantów": https://forum.stereo-hifi.com/topic/873-serwisanci
 14. sherlock

  Moje AKAI na pokładzie

  https://forum.stereo-hifi.com/topic/1200-naprawić-samemu-czy-serwis-nasze-głosy-za-i-przeciw/ https://forum.stereo-hifi.com/topic/1267-rabka-i-inne-serwisy/
 15. PioSpec

  Moje AKAI na pokładzie

  Jacy tacy? Nazwiska, telefony ?
 16. Gebels

  Moje AKAI na pokładzie

  grał nie bedzie, moze i facet je serwisowal ale teraz nie wie co zrobic zeby gral jak dawniej, na szczescie sa tacy co wiedza co zrobic
 17. sherlock

  Moje AKAI na pokładzie

  @Drapek 112 Przeczytałeś a spokojnie cały wątek o tym Akai?
 18. Drapek 112

  Moje AKAI na pokładzie

  Cześć podaj namiar na tego magika w Warszawie bo mój GX 75 MK II też stał 20 lat i czas go przywrócić do łask...a całe dyskografie czekają na odsłuch...
 19. PioSpec

  Moje AKAI na pokładzie

  U mnie raptem jeden - 75MK II. Sporo na nim grałem w latach 91-96, aż pozamykali wszystkie przegrywalnie CD. Wszystkie imprezy studenckie nim opędzilem a potem stał 20 lat. W zeszłym roku go odkurzylem, wymieniłem idler i dałem do ustawienia toru taśmy do magika w Warszawie, który przez 30 lat je serwisował (dla AKAI) Niestety nie gra już tak jak kiedyś, nie wiem dlaczego Tak jakby głowica straciła na jakości, a miała starczyć na 20 lat grania według AKAI. Mam sporo kaset na nim nagranych i grają na wszystkich innych deckach lepiej niż na nim.
 20. Gebels

  Moje AKAI na pokładzie

  Tak w sumie to dwa mam do sprzedania, jeden z pudelkiem i papierami sobie zostawiam
 21. dodvarg

  Moje AKAI na pokładzie

  Ja aktualnie posiadam GX-75MKII, AM-95, CD-93 i AT-93. Przydałby się jeszcze GX-95, żeby miał dechy po bokach bo GX-75 nie ma. No a potem to jeszcze kilka decków tej firmy bym chciał przetestować bo wygląd sprzętów Akai z przełomu lat 80. i 90. mnie po prostu urzeka.
 22. sherlock

  Moje AKAI na pokładzie

  Jeden do nagrywania, jeden do odtwarzania a trzeci do oglądania? Ja prócz GX-75mk1 to jeszcze mam: - GX-6 - GX-32 (ten model jest niesłuchalny) - CS-F33R ( ten znowu ciekawie wygląda, design bardzo specyficzny i ciekawie rozwiązany autorewers ze "skaczącą głowicą") - CS-F11
 23. Gebels

  Moje AKAI na pokładzie

  Dołączam i ja 3 x Akai Gx 75 mk2 poza deckami mam jeszcze preamp i koncowke akai ps200c i koncowke akai ps 120m
 24. martingo

  Moje AKAI na pokładzie

  Ja dołączam do klubu z AKAI GX-32, AKAI GX-65 w pierwszej wersji, Mitsubishi MT-7100 bo to AKAI GX-52 oraz AKAI GX-95 w pierwszej wersji.
 25. zbych301

  Moje AKAI na pokładzie

  Ja też dorzucę GX-75 GXC-750d i o rok młodszy od mej skromnej osoby GXC-710d
 26. sherlock

  Moje AKAI na pokładzie

  Również posiadam GX-75 (w wersji pierwszej) z przykręconymi "paździerzami" od modelu GX-95. Patrzeć na niego lubię, posłuchać też, ale jak patrzę do środka to jakoś entuzjazm mój opada. Z rożnych względów.
 27.  

×
×
 • Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.