Skocz do zawartości

Akai GX-4000D


Miron

Rekomendowane odpowiedzi

AKAI GX4000D 

dane techniczne:

  • Track system: 4-track, 2-channel, stereo/monaural system
  • Heads: 1 x GX playback, 1 x GX record, 1 x erase
  • Motor: 1 x 4-pole induction motor
  • Reel size: up to 7 inch reel
  • Tape speeds: 3 3⁄4  7 1⁄2 ips
  • Wow and flutter: 0.08% (7 1⁄2 ips)
  • Frequency response: 30Hz to 24kHz (7 1⁄2 ips)
  • Signal to Noise Ratio: 60dB
  • Total harmonic distortion: 1%
  • Input: 70mV (line), 2mV (DIN), 0.25mV (mic)
  • Output: 0.775V (line), 0.3V (DIN)
  • Dimensions: 440 x 315 x 230mm
  • Weight: 13.2k

20180612_085216.jpg

20180708_161029.jpg20180708_143330.jpg20180708_161748.jpg

Witam serdecznie,chciałem przedstawić mój mój w zasadzie pierwszy magnetofon szpulowy (nie liczę zk 120,25 lat temu)

Magnetofon kupiłem po długim namyśle i wybrałem taki model na jaki pozwalał mój budżet ( może kiedyś akai gx 747 z wycieraczkami),sugerowałem się między innymi trwałością głowic. W magnetofonie zmieniłem boczki bo mi nie pasowały do reszty. Oryginalne oczywiście posiadam. Kupiłem tonę taśm ze znanego portalu,które okazały się śmieciami. Trafiłem na taśmy z bieżącej produkcji i jakość nagrań mnie mile zaskoczyła. Prędkość taśmy 19,5/cm jest bardziej niż zadowalająca?.Miałem z nim trochę problemy na własne życzenie z przewijaniem,ale z pomocą kolegów z forum udało mi się w prosty sposób ogarnąć to.

20180708_161434.jpg20180708_162003.jpg

Mam mały problem z ustawieniem głowicy,w przerwach między nagraniami słychać drugą stronę. jest to irytujące przy cichszych partiach utworu

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    2

  • Miron

    2

  • audiotone

    1

Popularne dni

Troszkę poprawiłem wielkość zdjęć . Tych kolejnych bo główne jest ok, ale kolejne już powinny być mniejsze ok 150px. By cały post był bardziej przejrzysty. Ale gratuluje fajnej maszynki . Tak trzymaj.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
1 godzinę temu, Miron napisał:

Kupiłem tonę taśm ze znanego portalu,które okazały się śmieciami.

Niestety stare taśmy na alle w większości jadana się tylko do okrągłego segregatora. Przekonałeś się pewnie sam, że w cenie starego śmiecia masz taśmę nową, która nie zafunduje Tobie niepotrzebnych nerwów i finansowych strat. Warto co jakiś czas zaglądać w temat napisany przez

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 :

 

1 godzinę temu, Miron napisał:

Mam mały problem z ustawieniem głowicy,w przerwach między nagraniami słychać drugą stronę. jest to irytujące przy cichszych partiach utworu

Mam nadzieję, że stosowną instrukcję serwisową posiadasz. W niej powinieneś znaleźć info jak głowice należy ustawić by nie było przesłuchów z sąsiednich ścieżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.