Jump to content
stereo-hifi - forum audio

Aiwa HS-PC202MIII

chorazy3
 Share

Recommended Posts

Aiwa HS-PC202MIII

00.jpg.d77cd23433269ec65cfcb9e3dde63957.jpg

Walkmana kupiłem nowego (~130 euro już z wysyłką), w nieotwieranym opakowaniu, z instrukcją obsługi, oryginalnymi słuchawkami Aiwa HP-M16 (podobno świetnie gra z Koss Porta Pro), na Ebayu (użytkownik musitonforu z Niemiec, sprawdzony, jest o nim i tym odtwarzaczu wątek na Tapeheads). Dostałem też kasetę chromową jako gratis.

Rolki dociskowe, capstany, głowica i cała reszta jak z fabryki. Po włożeniu 2 x AAA wszystko działa jak należy, pięknie odtwarza. Fajne uczucie po tylu (~30) latach mieć nowego, pachnącego walkmana. Z tego co sprawdziłem wciąż są dostępne.

11.jpg22.jpg33.jpg44.jpg

Dane techniczne :

55.jpg

• +1 3

Troszkę poprawiłem wygląd i jest dobrze. Swoją drogą bardzo fajny odtwarzacz. W tych danych technicznych nie ma wcale danych dotyczących pasma i szumów itp...dziwne O.o Gratuluje zakupu.

• Admin

Pierwsze o czym pomyślałem jak zobaczyłem zdjęcie główne, że jest to fragment dwukaseciaka :) Dolby B,C ... nieźle wyposażony.

16 godzin temu, sherlock napisał:

Pierwsze o czym pomyślałem jak zobaczyłem zdjęcie główne, że jest to fragment dwukaseciaka :) Dolby B,C ... nieźle wyposażony.

Miałem dokładnie to samo skojarzenie. :) Swoją drogą Aiwa naprawdę ładne walkmany robiła i trwałe, a wyposażeniem - poprawcie mnie jeśli się mylę - biła zarówno Panasonica, jak i Sony.

Gratuluję zakupu. Bardzo udany.

Walkman działa dalej bez zarzutu. Niestety nie ma podbicia basu. Ale można to poprawić odpowiednimi słuchawkami - przetestowałem Koss Porta Pro - są dużo głośniejsze i dają więcej basów. Ale te dołączone do zestawu nie są wcale takie złe. 

• 4 weeks later...
  • 3 years later...

Ponoć jednak MKI , szczególnie japońskie mają lepsze kondensatory. Mam MKI (2) i MKII i przy takich samych ustawieniach głośności Iki wygrywają. Nie jest to porażająca różnica ale słyszalna.

• O.K. (0 pts) 1