G.Moderator Jakub K Postat Septembrie 10, 2018 G.Moderator Postat Septembrie 10, 2018 Trochę poczytałem wątek o skanowaniu okładek i powiem jak ja to robię. Niestety żeby jakość była na poziomie mnie zadowalającym to muszę robić okładkę od zera. Nie korzystam ze skanów i zdjęć, wykorzystuję je po wyskalowaniu do oryginalnego wymiaru tylko do ściągnięcia dokładnych wymiarów wszystkich elementów graficznych. Okładka powstaje w programie graficznym i jest 1:1 w stosunku do oryginału. Najwięcej problemów przysparza znalezienie odpowiedniej czcionki do zrobienia napisów. Wyżej zamieszczony skan jest bardzo dobrym przykładem - napis "maxell" nie jest standardową czcionką no i kolory są metalizowane czego nie uzyska się w normalnym programie graficznym nie wspominając o drukarkach. Następna kwestia to wspominany duplex - mam przetestowaną na razie jedną maszynę, z której mogę na razie korzystać i opanowanie w którą stronę obracać stronę (w pionie czy w poziomie) oraz odpowiednie ułożenie papieru w kasecie itd. itd. itd zajęło mi kilka dni prób i testów żeby obie strony okładki schodziły się praktycznie idealnie. W moim wykonaniu zrobienie jednej okładki zajmuje mi od jednego do 3 popołudni (choć bywało i dłużej) nie wnikając w szczegóły. Więc nie da się tego robić masowo bo życia braknie. Sam nie nadążam dla siebie ale zdarza się że komuś tam coś pomagam Kwestia też dobrania papieru, na razie używam satynowego papieru do lasera o gramaturze 160 ale następny chyba kupię ciutkę grubszy 200. Różne firmy w różnym okresie też miały różne grubości wkładek. To chyba na razie tyle, jakaś tam próbka moich wypocin w załączniku 2 1 1
Admin sherlock Postat Septembrie 10, 2018 Admin Postat Septembrie 10, 2018 A co byś powiedział Jakubie na jakiś forumowy projekt okładki uniwersalnej? Ja osobiście mógłbym powstawiać takową we wszystkie swoje pudełka. Raz, że wszystkie kasety wyglądały by jednakowo a ja nie lubię pstrokacizny. Dwa, że można w takim projekcie zrobić pola na takie informacje, których na orginalnych wkładkach nie idzie nigdzie wstawić. 1
G.Moderator Jakub K Postat Septembrie 10, 2018 Autor G.Moderator Postat Septembrie 10, 2018 Jestem jak najbardziej na TAK Jeśli nie będzie tam jakichś niestworzonych trudnych grafik to podejmuję rękawicę Mogę zrobić wg życzenia
Postări Recomandate
Postat de Jakub K,
forumowa wkładka do kasety - pliki do pobrania
Recomandat de sherlock
5 reacții
Mergi la acest postare
Please register to see more content.
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum