Skocz do zawartości

Podpięty Forumowa wkładka do kasety magnetofonowej


Jakub K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Trochę poczytałem wątek o skanowaniu okładek i powiem jak ja to robię.
Niestety żeby jakość była na poziomie mnie zadowalającym to muszę robić okładkę od zera. Nie korzystam ze skanów i zdjęć, wykorzystuję je po wyskalowaniu do oryginalnego wymiaru tylko do ściągnięcia dokładnych wymiarów wszystkich elementów graficznych.
Okładka powstaje w programie graficznym i jest 1:1 w stosunku do oryginału. Najwięcej problemów przysparza znalezienie odpowiedniej czcionki do zrobienia napisów. Wyżej zamieszczony skan jest bardzo dobrym przykładem - napis "maxell" nie jest standardową czcionką no i kolory są metalizowane czego nie uzyska się w normalnym programie graficznym nie wspominając o drukarkach.
Następna kwestia to wspominany duplex - mam przetestowaną na razie jedną maszynę, z której mogę na razie korzystać i opanowanie w którą stronę obracać stronę (w pionie czy w poziomie) oraz odpowiednie ułożenie papieru w kasecie itd. itd. itd zajęło mi kilka dni prób i testów żeby obie strony okładki schodziły się praktycznie idealnie.
W moim wykonaniu zrobienie jednej okładki zajmuje mi od jednego do 3 popołudni (choć bywało i dłużej) nie wnikając w szczegóły. Więc nie da się tego robić masowo bo życia braknie. Sam nie nadążam dla siebie ale zdarza się że komuś tam coś pomagam ;)
Kwestia też dobrania papieru, na razie używam satynowego papieru do lasera o gramaturze 160 ale następny chyba kupię ciutkę grubszy 200. Różne firmy w różnym okresie też miały różne grubości wkładek.
To chyba na razie tyle, jakaś tam próbka moich wypocin w załączniku :)

IMG_20180320_173725.jpg.b3a31371c6ce2bf6b4708062daad7193.jpg IMG_20180323_160449.jpg.e6a0b905a0ff8e343ddaf90c73d0b150.jpg IMG_20180822_155258.jpg.59e3cf0f03071089381903589a898393.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

A co byś powiedział Jakubie na jakiś forumowy projekt okładki uniwersalnej? Ja osobiście mógłbym powstawiać takową we wszystkie swoje pudełka. Raz, że wszystkie kasety wyglądały by jednakowo a ja nie lubię pstrokacizny. Dwa, że można w takim projekcie zrobić pola na takie informacje, których na orginalnych wkładkach nie idzie nigdzie wstawić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.