maccaboro Postat Septembrie 23, 2018 Postat Septembrie 23, 2018 Dzień dobry. Czy ktoś z Was posiada może taśmę kalibracyjną do tego urządzenia? (YTT-1003) - próbuje skalibrować ten magnetofon, będzie potrzebny do porządnego nagrania "na setkę" (8 śladów), mimo tego, że kalibrowałem juz wcześniej inne decki. m i.n. Telefunkena M15, na którym codziennie pracuje, nie moge poradzić sobie z 388. (Taśma ta ma ton 400Hz nagrany w odpowiedniej głośności i to w zasadzie jedyna rzecz która mi jest potrzebna) Instrukcja serwisowa ma sporo błędów - moze ktoś przechodził przez nią z pozytywnym skutkiem?
maccaboro Postat Septembrie 24, 2018 Autor Postat Septembrie 24, 2018 ...może inaczej - czy ktoś z Was kalibrował ten magnetofon? Będzie mi prościej zadać jakieś konkretn pytania.
ArturP Postat Septembrie 24, 2018 Postat Septembrie 24, 2018 Witaj. Kalibracja tego magnetofonu wygląda tak samo jak innych, z pewnymi odstępstwami wynikającymi ze specyfiki tego sprzętu. Oczywiście dobrze jest go sprawdzić przed serwisowaniem (rozebraniem). https://elektrotanya.com/teac_tascam_388.pdf/download.html Jak będziesz słyszał, że coś jest nie tak jak powinno, to zapoznasz się z serwisówką, skompletujesz mierniki, rozbierzesz sprzęt, wyregulujesz, złożysz i nagrasz co będziesz chciał. Taśma kalibracyjna nie przyda Ci się do niczego jak sprzęt będzie miał wyciągnięte paski albo krzywy wał Capstan'a. Taki magnetofon można sprawdzić bez taśmy kalibracyjnej odtwarzając znane Ci nagranie. Pytania dodatkowe- jakiej taśmy będziesz używał? Taśma jest stara skasowana czy może nowa, czysta z bieżącej produkcji? Tu jest dokładnie taka taśma jakiej potrzebujesz: https://www.ebay.com/itm/Reel-to-Reel-test-tape-for-4-TRACK-recordere-TEAC-Akai-B-O-NAB-EQ-50-3180-s/123375382374?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D52885%26meid%3Da2cd9b1544ea40a3a7b0dbca9662024b%26pid%3D100011%26rk%3D2%26rkt%3D3%26mehot%3Des%26sd%3D123367700855%26itm%3D123375382374&_trksid=p2047675.c100011.m1850 Przyda Ci się do kalibracji innych Twoich szpulaków. Ale tak między nami, ten aparat nie bardzo się nadaje do nagrań setkowych, no może wokal.
Postări Recomandate
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum