tatapsychopata Postat Septembrie 29, 2018 Postat Septembrie 29, 2018 Magnetofon M9999 powstał dawno temu. Powstał bo jak napisałem w innym wątku nie podobał mi się M3016. Taki szary nijaki. Dodatkowo chciałem sprawdzić czy faktycznie różne prędkości przesuwu taśmy mają znaczenie istotne dla poprawy jakości nagrywania. A że miałem wtedy łatwy dostęp do obróbki aluminium i grawerki... no to potrzymajcie mi piwo... Bazą został M3016. Wywaliłem CNRS wstawiając Dolby, wszystkie tranzystory BC zamieniłem na BC550/560 Phillipsa. Zamontowałem też prosty układ HX Pro, zrobiony wg schematu znalezionego w Radioelektroniku, lub innym czasopiśmie. Tego już nie pamiętam dokładnie, Internetu jeszcze wtedy nie było, więc musiało to być któreś z czasopism. Poprawa była spora, szczególnie wymiana tranzystorów na niskoszumne była spektakularna, pamiętam że sądziłem że zrobiłem gdzieś błąd przy wymianie, bo w trakcie sprawdzania jednego kanału nie usłyszałem szumu. Jeden niewymieniony kanał szumiał, drugi nie. Dopiero po włączeniu kasety okazało się że grają oba. Następnie, wzorem M9XXX pomyślałem o dwóch silnikach. Nie mogąc na Wolumenie dostać odpowiedniego wspornika, akurat nikt nie miał, zrobiłem własny, nieco inaczej. Efekt ten sam, działa do dziś więc nie ruszałem. Jak widać magnetofon ma trzy prędkości. Z tym było trochę zabawy, bo to i regulacje warto dostosować, ale postanowiłem nie przesadzać i regulacje wg serwisówki są dla prędkości standardowej. Prędkość najwyższą ustawiłem tak że kaseta C60 staje się C40, najniższą tak że C90. Różnice są słyszalne, niestety skrócenie czasu nagrywania jest nieco niepraktyczne. Za to nagrywanie najwolniejsze nadaje się do rejestracji audycji słownych. W takim przypadku trudno usłyszeć różnicę, przy muzyce już różnica jest. Kilka lat temu poddałem magnetofon lekkiej renowacji, z zewnątrz jest jak było, w środku poukładałem nieco lepiej kabelkologię. Nie zrobiłem zdjęć po, więc tu na fotkach stan oryginalny przed. 2 3
Admin sherlock Postat Septembrie 29, 2018 Admin Postat Septembrie 29, 2018 Pamiętam, że swoją "szufladę" MDS-4421 wielokrotnie poddawałem modyfikacji. Tranzystory wstawiłem bodajże BC430 a rezystory na niskoszumne. Wszystkie te zmiany robiłem na płytce wzmacniacza odczytu i zapisu. Do tego zewnętrzna przystawka DEBEX i miałem najlepszą szufladę w mieście
audiotone Postat Septembrie 30, 2018 Postat Septembrie 30, 2018 "Tato" wygląda to bardzo ciekawie. Ale bardzo zainteresowało mnie zastosowanie układu HX-pro w popularnym "kasprzaku" Pisze bo sam miałem kiedyś dawno temu M7020 z modem Hx-pro i dolby C, w pełni dwu-głowicowym. Więc zmierzam do tego jak to wpasowałeś do układu "kasprzakowskiego" generatora ?
Postări Recomandate
Please register to see more content.
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum