Skocz do zawartości

Promowany na portalu Technics RS-B755


czarek123

Rekomendowane odpowiedzi

RS-B755-front.jpg

 

 

                      Technics RS B-755

Niespełnione marzenie odnośnie posiadania 965 zaleczyłem świadomie kupując model o którym jest wątek. Nie kupiłem flagowego modelu ponieważ zwyczajnie nie było mnie stać, a teraz czytając o nim wątek na forum, że gra gorzej od 765 i 755 po kupnie zostało by mi tylko strzelić sobie w łeb. Technics 765 i 755 to bliźniacze modele różniące się tylko zastosowanymi kondensatorami pxs, poza tym różnic nie stwierdziłem w dźwięku a posiadałem jeden i drugi. Mój egzemplarz to zakup jakiś czas temu od handlarza w niby idealnym stanie. Po rozpakowaniu przesyłki oczywiście zamglony wyświetlacz i trzeszczący potencjometr od regulacji głośności zapisu. Jakiś czas temu zostały usunięte skazy więc deck prezentuje się wizualnie bardzo dobrze. Mechanicznie nic mu nie dolegało poza zębatką którą ostatnio naprawiałem klockiem lego. Dźwięk jaki prezentuje magnetofon nie bardzo przypadł mi do gustu, brak w nim plastyczności gra skrajnymi pasmami i takim dudniącym basem. Az 6 pomimo, że dużo ludzi wiesza na nim psy to dźwięk ma dużo równiejszy i dynamiczniejszy. Dla tego 755 jest moim deckiem który gra najmniej traktuje go jako rezerwowego gracza. Sprzedać żal bo drugiego kupić w dobrym stanie ciężko a dużo pracy w niego włożyłem.

Specifications

Type: 3-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x capstan, 1 x reel, 1 x mech

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C, HX Pro

Frequency Response: 20Hz to 21kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 74dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.05%

Input: 60mV (line)

Output: 0.4V (line)

Dimensions: 430 x 135 x 290mm

Weight: 5.3kg

 

 

 C992F843-B06C-4CD7-B1FC-C85979934C24.jpeg EB3B3ACD-F9BE-4F37-ADD8-1C1C905A5DA7.jpeg  B1C9C9B0-1BCD-44CF-B757-57F9DDF70775.jpeg  DED4DADE-B4BA-4ECD-A0DF-07B9998D9166.jpeg  01BB75E0-76A9-42AB-A386-8134AC2A96D6.jpeg

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widzę, że robisz cacka ze swoich magnetofonów :) 

Też miałem 755, też nie bardzo mi się podobał. Ale był w bardzo fajnym stanie. Podarowałem koledze z forum, który bardzo lubi Technicsy i ogarnia je z zamkniętymi oczami ;) 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.