Acesta este un post popular. audiotone Postat Noiembrie 1, 2018 Acesta este un post popular. Postat Noiembrie 1, 2018 Napisałem o tym w temacie o Kenwood KX-9010 ale trzeba go umieścić osobno. Jest to bardzo prosty sposób który z powodzeniem stosuje już paręnaście lat jak nie dłużej przy serwisowaniu magnetofonów "closed loop dual capstan" tzw. dwu-wałkowych. Zawsze mamy problem z lewą rolka by zgrać ją ze skosem głowicy po dogłębnym rozebraniu mechaniki lub wymianie samych rolek lub rolki. Oto kilka wskazówek jak ja to wykonuje : najpierw odchylam lewą rolkę i ja blokuję jak się uda. ładuje kasetę z sygnałem (mało używaną - prawie nową lub nową) 8 lub 10 kHz o poziomach -20 lub -10dB do środka, ustawiam skos głowicy na oscyloskopie lub programowo (tylko używając prawej rolki) skos ma być idealny, także zero jakiegośkolwiek przesunięcia w fazie. po czym "dokładam" lewa rolkę i tak dokręcam nakrętkę mocowania ramienia rolki by było tak jak wcześniej, czyli idealnie . Całość sprawdzam na oscyloskopie. mechanizm ma być sprawny wyczyszczony i nasmarowany tam gdzie trzeba oczywiście elektronika musi być ustawiona (sprawna) względem przesunięć fazowych (obydwa kanały mają być identycznie ustawione napięcia mV) i (sprawne kondensatory elektrolityczne w torze audio) jeśli tak nie jest to trzeba sprawdzić stan paska głównego od capstanów i samą lewą rolkę. 4 4
G.Moderator justified Postat Noiembrie 2, 2018 G.Moderator Postat Noiembrie 2, 2018 Robiłem to wg instrukcji. Na początku ustawienie wysokości za pomoca szablonu, czyli lewa rolka z prowadnica i glowica rec/play - prowadnice. Nastepna czynnością byl test tasmy z lusterkiem czy w prowadnicach tasma przesuwa sie swobodnie bez kontaktu z widelkami prowadnic. Na koniec skos - oscyloskop. Sprawdzam przed regulacją, jesli jest taka możliwość, jak w danym mechanizmie jest ustawiona wysokość glowicy, bo nie zawsze musi sie pokrywać ze wskazaniami szablonu - no i koniecznie test taśmy z lusterkiem w celu ewentualnego skorygowania wysokosci toru. Rolki sa różnego kształtu i potrafią występować odchyłki w wysokości prowadzonej tasmy a to one nadają temu ostateczny kształt. Metoda Wojtka jest niejako naturalnym dostosowaniem lewej rolki do toru prowadzenia wymuszonego przez prawa rolkę. Moim zdaniem obie metody dadza podobny efekt. 1
Radmar Postat Noiembrie 2, 2018 Postat Noiembrie 2, 2018 O, to to właśnie, Wojtku, super opis! Coś takiego jak na dłoni podane niejednokrotnie pewnie się tutaj przyda.
Postări Recomandate
Please register to see more content.
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum