Acesta este un post popular. Bartek0041 Postat Noiembrie 6, 2018 Acesta este un post popular. Postat Noiembrie 6, 2018 Diora Linda TP-331 Dobry wieczór przedstawiam wam mój radiomagnetofon który znalazłem w śmietniku przy przystanku PKS u mnie na wsi. Był on nie działający (padnięty transformator) gdy tylko go przyniosłem postanowiłem go naprawić ale na internecie brakowało oryginalnego transformatora (ts/8/1/676), musiałem kupić nowy (indel). Po zamontowaniu trafo przez mojego sąsiada radio zmartwychwstało Oczywiście musiałem je przestroić (pomógła mi elektroda na której założyłem temat o tym podczas przestrajania wyszedł błąd z instrukcji gdzie inaczej są poprowadzone ścieżki na głowicy bo w instrukcji opisana jest głowica gf-28 lecz na olx widziałem głowicę z karteczką że Linda miała gf-26 stąd chyba ten błąd) i oczywiście naprawić magnetofon (to zrobił mi Znajomy z Fb pan Zbyszek K.). Teraz wszystko jest sprawne mechanicznie jak i elektrycznie. *Dobra to do rzeczy Jest to jedyny PRZENOŚNY radiomagnetofon Diory posiada on mechanizm zaczerpnięty z MK 121 i 4 zakresy fal: Długie: 165-285 kHz, Średnie: 525-1605 kHz, Krótkie: 5,95-9,775 MHz, UKF: 65,5-73 (Gdzieś na FB na grupie widziałem książkę a w niej pisało że można było wybrać jakie pasmo ma posiadać) *Radiomagnetofon ten zasilany jest z 6 baterii R14 umiejscowionych na dole obudowy (patrz zdjęcie ). *Wbudowany głośnik: 8ohm 1,5w (jeśli dobrze pamiętam) na licencji Pioneer, mocowany na dwie śruby na krzyż *Posiada również 4 gniazda przyłączeniowe: 1- na zewnętrzne źródła zapisu: mikrofon,gramofon (można odtwarzać płyty bez wzmacniacza, rolę wzmacniacza przejmuje wzmacniacz w tym radiomagnetofonie), 2-Do podłączenia zewn. magnetofonu lub wzmacniacza m.cz. i innych tego typu urządzeń, 3-Do podłączenia zdalnego wyłączania zasilania magnetofonu, ponadto gniazdo to służy do pomiaru parametrów Zapis-Odczyt i do podłączenia zasilania zewnętrznego, 4-Do podłączenia słuchawek o oporności 8ohm (podłączenie powoduje odłączenie głośnika wew.) *Waga 3kg z bateriami i kasetą *Wskaźnik naładowania baterii *Miejsce na kabel zasilający P.S. Niech ktoś poprawi zdjęcia niestety nie umiem wstawiać na to forum 6
audiotone Postat Noiembrie 6, 2018 Postat Noiembrie 6, 2018 8 minut temu, Bartek0041 napisał: P.S. Niech ktoś poprawi zdjęcia niestety nie umiem wstawiać na to forum Poukładałem to tak na szybko. Ale.... proszę zapoznać się z tym tematem : http://forum.stereo-hifi.com/topic/923-jak-napisać-temat-z-prezentacją-sprzętu/ A potrenować można tutaj : http://forum.stereo-hifi.com/forum/55-testsdział-do-testów/ 1
artekk Postat Noiembrie 6, 2018 Postat Noiembrie 6, 2018 To chyba był dość rzadki radiomagnetofon. Szacunek za uratowanie maszyny 1
Postări Recomandate
Postat de sherlock,
instrukcja serwisowa
Recomandat de sherlock
0 reacții
Mergi la acest postare
Please register to see more content.
Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu
Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.
Creează un cont
Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!
Înregistrează un nou contAutentificare
Ai deja un cont? Autentifică-te aici.
Autentifică-te acum