Sari la conținut

JVC KD-A22


Postări Recomandate

Postat

jvc-kda22-auc.jpg.dd2ab54bb2f9aa9fcafcddb2e2299d31.jpg

 

JVC KD-A22

 

Type: 2-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x record/playback, 1 x erase

Motor: electric goverend DC

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: ANRS

Frequency Response: 30Hz to 16kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 65dB  (ANRS)

Wow and Flutter: 0.05%

Total Harmonic Distortion: 1.0%

Input: 80mV (line), 0.2mV (mic)

Output: 0.3V (line)

Semiconductors: 5 x IC, 20 x transistors, 22 x diodes, 7 x LED, 1 x SCR

Dimensions: 420 x 134 x 264mm

Weight: 4.5kg

Year: 1980

 

Nie jest to zdjęcie mojego egzemplarza, ponieważ mój jest w stanie "pożal się Panie Boże" :( Wczoraj mój szwagier uratował go od utylizacji (ich sąsiedzi wystawili przed bramkę na zbiórkę elektrośmieci). Udało mi się go uruchomić, ale przyciski są tak zmasakrowane, że z trudem wchodzą (oś, na której są mocowane jest wygięta, jakby ktoś tłukł je młotkiem :( ), później nawet nie każdy wybija. Nie wspomnę już o panelu przedni, który wygląda, jakby ktoś rzucał biedakiem po betonie :( Tor prowadzenia taśmy o dziwo w super stanie, bez widocznego śladu zużycia i na szczęście nie ucierpiał. Jest za to problem z naciągiem taśmy, bo jest luz na lewym talerzyku, przez co taśma schodzi na boki a nie wiem, jak jest w nim rozwiązany naciąg. Wystarczy, że delikatnie przyhamuję ręcznie lewą szpulkę i taśma idzie po głowicy idealnie.Na razie chyba go odstawię będę szukał dawcy, bo z tymi przyciskami nie nadaje się do użytku, a jak patrzę na stan obudowy, to chce mi się płakać... Jak można było tak zniszczyć tak fajny magnetofon, zwłaszcza, że przed uszkodzeniami mechanicznymi musiał być sprawny... Ludzie sumienia nie mają :(

 

IMG_20181121_003846.jpg.d54ea00da4b1e0bd4a6ec05524f52549.jpg IMG_20181121_003941.jpg.925a5c7a9cf7e24d0d359f4beac00635.jpg IMG_20181121_003948.jpg.e9e43f0eb8c5dda51dfb492350a67e5e.jpg IMG_20181121_003909.jpg.27b5f68a1a863fcecf0dce8070df682e.jpg

  • +1 3
Postat

Jednak nie odpuściłem i wczoraj wieczorem wziąłem się za niego na poważnie. Rozwiązałem problem z klawiszami - wcześniej nie zwróciłem uwagi na sprężyny pod nimi, a były poodginane i klawisze nie wskoczyły na swoje miejsce. Ładnie ktoś musiał nim przywalić, że tak się stało. Problem z naciągiem również rozwiązałem - pod lewym talerzykiem był element cierny, który wymieniłem i jest już OK. Nie udało mi się jeszcze nic zrobić z przewijaniem w tył, ale podejrzewam, że coś jest ułamane, bo klawisz wchodzi zbyt lekko w porównaniu do klawisza przewijania w przód.

  • +1 3
  • Admin
Postat

Kable ułożone niechlujnie. W przypadku takiej firmy jak JVC to nie powinno mieć miejsca.

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.