Skocz do zawartości

Onkyo TA-2080


MamutDK

Rekomendowane odpowiedzi

Onkyo_TA-2080-front.jpg.17b019a325649d83d304ed18d6802508.jpg

 

Onkyo TA-2080

 

 

Dane techniczne :

Type: 3-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x reel, 1 x capstan
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B
Frequency Response: 20Hz to 20kHz  (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 62dB
Wow and Flutter: 0.045%
Total Harmonic Distortion: 2%
Input: 50mV (line), 0.3mV (mic)
Output: 0.775V (line)
Semiconductors: 119 x transistors, 15 x IC, 48 x diodes, 2 x LED
Dimensions: 438 x 160 x 365mm
Weight: 10.2kg
Year: 1979
źródło: hifiengine.com

 

Niektórzy nazywają go "wielkim bratem" pozostałych modeli. Wymiarami bije na głowę wiele wzmacniaczy  :) .Rzeczą szczególnie wyróżniającą się jest dopracowanie napędu. Taśma jest prowadzona po głowicy wzorowo.

Trafił do mnie w stanie marnym. Jeszcze zostało mi kilka rzeczy do odbudowy. Nakładki na przełączniki nie są oryginalne. Dopasowałem z innego modelu. Posiadał jak zwykle bywa kilka mankamentów. Nie chciał startować elektromagnes podnoszenia mostka po włożeniu kasety. Wymiana kondensatora w zasilaniu tego elektromagnesu przy wyjściu na płytce sterowania, trochę smarowania mechanizmu, gdzie było potrzeba i już działa bez problemów. Paski oryginalne, rolki też. Jestem w szoku, bo magnetofon powstał pod koniec lat siedemdziesiątych. Tutaj producenci "gumy" zastosowali naprawdę super mieszankę.

Gra jak wygląda - pięknie i analogowo. Jednak w błędzie będzie ten kto pomyśli, że coś gubi. Nie, wszystko słychać jak trzeba, ale jest ten "czar", który wciąga w wielogodzinne słuchanie.

Rzadko spotykany model i długo go szukałem. Szkoda trochę nieciekawego stanu, ale za tyle ile dałem lepiej nie będzie.

Kilka zdjęć mechanizmu. Wreszcie trafiłem decka z oryginalnym ustawieniem głowic  :) . Wcześniej miałem do tego chyba pecha...

 

Onkyo_TA-2080-ins.jpg.e18e733b4d479563c8bebb47d03b3363.jpg  Onkyo_TA-2080-ins2.jpg  Onkyo_TA-2080-ins1.jpg

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że historia tego egzemplarza jest mi znana. Mogłem go kupić jesienią ubiegłego roku w pakiecie z innym deckiem za rozsądne pieniądze, ale nie zdecydowałem się. Potem sprzedawca kombinował, kombinował, aż wykombinował, że ktoś go kupił. Ten ktoś jednak chyba wymiękł i Ty wylicytowałeś od niego. Chyba, że się mylę ?

Piękny deck, ma to coś :) Zawsze bardzo mi się podobał, a pojawia się niezwykle rzadko. Mam nadzieję, że wyprowadzisz go na prostą, także wizualnie, bo jest tego wart, czego gorąco życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Masz rację Arturze. Sprzedawca robił kilka "podejść" (chyba trzy) i w końcu Daniel zlitował się nad deckiem (a może sprzedawcą). Nikt, poza Danielem, nie licytował tego decka. I dobrze, że trafił do takiego właściciela bo nie skończy na półce albo jako jako dawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.