Skocz do zawartości

Swobodna dyskusja o ustawianiu głowicy


chorazy3

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest taki temat ale o ustawianiu prędkości, chciałbym założyć temat o ustawianiu glowicy. Chodzi mi głównie o azymut, pozostałe ustawienia to już wyższa szkoła jazdy i nie każdy deck je ma. Zawsze możemy rozszerzyć temat.

Po ustawieniu kilkunastu decków mam pewne wątpliwości.

Ustawiając zgodnie z zasadami, żeby oba kanaly byly w fazie, bez przesunięcia, w XY odpowiednie ćwiartki (I i III), nie zawsze uzyskuję najlepszy moim zdaniem dźwięk (najczystszy, dużo wysokich częstotliwości). Nie na każdym decku i nie dla każdej nagranej fabrycznie kasety. Kasety mam z porządnych wytwórni.

Czasem lepiej brzmią jak ustawię na maximum output (ustawiam na ucho i programowo, nie mam miliwoltomierza analogowego), ale wtedy kanały nie są w fazie, tylko o nawet o około 90 stopni w inną stronę.

W sumie ten rysunek z manuala potwierdza że chyba może tak być.

 

5_waveform.jpg.5567c88e26814c33d74c7a6e827f3380.jpg.f1a2733ee64d75268dbbdabfcd97a25f.jpg

 

Najgorzej ustawiało mi się moje Aiwy, zwł. Excelię, strasznie czuła jest (na TH ktoś pisał że miał z tym modelem tak samo). Trudno tak ustawić żeby "zadowolić" wszystkie kasety.

Chyba trzeba sprzedać wszystkie magnetofony i kupić CR7, Dragona albo Tandberga albo mieć osobny deck do każdej kasety.

A może coś robię źle.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem pewien, że robisz wszystko tak jak należy. Jest jedno alllleee, czy napewno potem dostrajasz resztę parametrów? Takich jak Bias, tor przesuwu itp.

Pewnie wiesz, że ja nie mam wiele doświadczeń z kaseciakami, moją domeną są szpulaki. W tych drugich, najczęściej kalibracja przebiega, powtarzającymi się etapami.

Ustawienie skosu pociąga za sobą azymut, ten z kolei dostrojenie biasu, kolejne czynności trzeba przeprowadzić na sygnale wejściowym itd itp.

W tych pierwszych jest tak samo, jedna zmiana pociąga za sobą kolejną. Pomiarówka jest niezbędna w takich przypadkach.

Kiedy zmienisz tylko jeden parametr (azymut) to kompletnie nic nie zrobisz oprócz zmiany tego jednego parametru. Musisz doregulować kolejne.

Jeśli nie będziesz pisał o Swoich regulacjach i efektach, to myślę, że nikt Ci tu nie da sensownych wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.