Sari la conținut

Postări Recomandate

  • G.Moderator
Postat

Fisher CA 2030

IMG_7585_FB.jpg.fd1efb3ef8ba5075477c493b85242dee.jpg

 

Nie od początku tak wyglądał. Nabyłem go przy okazji kupna magnetofonu Pioneera, w zasadzie gość dorzucił go prawie w gratisie, ponieważ był niesprawny i pogrzebany przez jakiegoś szaleńca.
Ubrudzony (delikatnie mówiąc), przewody w środku poodpinane, gniazda wykręcone, coś tam polutowane, generalnie stan opłakany, praktycznie na części.

No ale jak to, rozebrać i nie spróbować naprawić? Nie, to nie w moim stylu.
No więc pomału, pomału dochodzenie po schemacie o co chodzi. W sumie okazało się, że nakładały się 2 usterki. Jedna usterka to upalona hybrydowa końcówka, a po jej wymianie szwankowało jeszcze zabezpieczenie kolumn. Przekaźnik raz łapał a raz nie. Najgorsze są te przemijające usterki. Winowajczynią okazała się jedna dioda w układzie starowania przekaźnikiem. Na koniec czyszczenie do uzyskania efektu jak u góry :)
Ostatecznie operacja się udała i wzmacniacz miło mnie zaskoczył. Gra bardzo przyjemnie, fajny głęboki bas bez zbędnego dudnienia i delikatna ale wyraźna góra. Przyznam, że w mojej ocenie to jeden z lepszych moich "śmieciowych" nabytków.

Poniżej kilka zdjęć z reanimacji.

IMG_20180623_211820.jpg.efa279c29d82ed6f62452860dd447168.jpg  IMG_20180623_211810.jpg.b4fab58edd0bffaedb52f71312f8324e.jpg  IMG_20180623_211857.jpg.05e398dcbc99c1684f61d95428f5b204.jpg  IMG_20180623_211827.jpg.7efe9085907ff72b2821b07eea3edacf.jpg  IMG_20180707_145906.jpg.e1784aeb2a61d2fae6edc9369bcd0936.jpg  IMG_20180707_145915.jpg.e493bdaba03ac53dfce2513de1a52095.jpg  IMG_20180707_152843.jpg.f0801ae2761265f11c0b66b4b08dabc0.jpg IMG_20180707_152852.jpg.f7190b796aec935e6e2efc2d9df2112f.jpg  IMG_20180706_201123.jpg.1ccb3f584c9fd401d48c24da7343c381.jpg    IMG_20180707_152846.jpg.cfd3322bf3fc8b439778d72f16904390.jpg   IMG_20180627_200415.jpg.0d1cfed5680c90402517e6c6a2f80da7.jpg  IMG_20180708_103853.jpg IMG_20180707_215050.jpg.66b1e52abe3eab4f9d43387f80bdff77.jpg  IMG_20180707_215210.jpg.9169270d4bfb9fe89cbab97e6fb2cfd4.jpg 

 

 

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 4
Postat

Jakubie wzmacniacz fajny, lubię takie starsze modele. Ale nie to przykuło moja uwagę... przeglądałem sobie schemat i co zauważyłem. Otóż w takim prostym wzmacniaczu zastosowano bardzo rozbudowany pre-amp gramofonowy. Jest to taka mała końcówka mocy która w ujemnej pętli sprzężenia zwrotnego posiada korekcję RIAA. Ciekaw jestem jak to gra. ;)

 

CA2030.jpg.b0d07c82b274d1396066db8d787f8c5b.jpg

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.