Skocz do zawartości

Akai GX-630D - zwrot?


Dziekon

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem AKAI 630. Dojechał do Bydgoszczy cały. Pan po dwóch godzinach od rozpakowania włączył i lewy kanał buczy. Wskaźnik się wychylił na maksa i stoi. Prawy gra. Przy przełączeniu na źródło lewy VU-metr wychyla się i stoi w połowie skali.

Jakieś pomysły? Jest w Bydgoszczy a ja tam nikogo nie znam. Tego, że przed wysyłką wszystko działało to nie muszę mówić. Co za pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
4 minuty temu, Dziekon napisał:

Pan po dwóch godzinach od rozpakowania włączył i lewy kanał buczy.

Dwie godziny to zdecydowanie za mało. Na zewnątrz jest teraz coś -6 stopni ale w nocy było więcej. Ja zostawiam sprzęt rozpakowany na noc i dopiero na drugi dzień biorę się za podłączanie. Po wypakowaniu to można co najwyżej sobie popatrzeć. Nieuzasadniony pośpiech rodzi takie konsekwencje :(

6 minut temu, Dziekon napisał:

Jest w Bydgoszczy a ja tam nikogo nie znam.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Zachęcam wszystkich do umieszczenia swojej przybliżonej lokalizacji. W takich przypadkach jak ten możemy sobie wzajemnie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


14 minut temu, Dziekon napisał:

Sprzedałem AKAI 630. Dojechał do Bydgoszczy cały. Pan po dwóch godzinach od rozpakowania włączył i lewy kanał buczy. Wskaźnik się wychylił na maksa i stoi. Prawy gra. Przy przełączeniu na źródło lewy VU-metr wychyla się i stoi w połowie skali.

Jakieś pomysły? Jest w Bydgoszczy a ja tam nikogo nie znam. Tego, że przed wysyłką wszystko działało to nie muszę mówić. Co za pech.

Jeśli kupujący jest "nietechniczny", to nic samemu nie zrobi.

Przełącznika zapis/odczyt nie ma, więc zostaje czysta elektronika. Przełącznik tape/source?

Może jak się rozgrzeje to mu przejdzie. Ale, w tym magnetofonie są tranzystory, które lubią skorodować. Korozja przenosi się z wyprowadzeń do wnętrza obudowy, która pęka.

Tym samym, struktura tranzystora jest narażona na czynniki atmosferyczne.

Może kraczę, ale kilka takich niedoszłych "trupków" tranzystorowych z 630DB już wyjąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.