Jump to content

Unitra Radmor 5100


Audiotetryk
 Share

Recommended Posts

DSCF0612.JPG

 

Radmor 5100

 

Posiadam ten popularny amplituner już dość długo. Wiele lat temu przywróciłem go ogólnej sprawności, oraz przestroiłem głowicę PGU-b2. Przestrojenie wykonywałem pierwszy raz w życiu, bez odpowiedniego zaplecza technicznego (wobuloskop, generator, oscyloskop), więc wyszło jak wyszło. W załączniku artykuł z którego korzystałem. Od pewnego czasu doprowadzam go do ładu. Z istotnych informacji- wymieniłem już potencjometry w programatorze na EGEN-y,  i większość kondensatorów elektrolitycznych. Każda jedna Elwa miała dziwnie zawyżoną pojemność. Opis usterek:

1. Pomimo wyregulowania napięć zasilacza stabilizowanego oraz przestrajania, nie jestem w stanie pokryć całego pasma. Dorywczo zwiększyłem zakres przestrajania poza 3 - 25V

2. Słaba czułość głowicy na górze pasma. Trymery są raczej sprawne, bo reagują na regulację. Czy pomoże wymiana rdzeni na U11? Opinie na ten temat są różne.

3. Wędrująca wskazówka zera. Przed wymianą kondensatorów była masakra. Teraz jest lepiej, ale dalej nie okej. Po włączeniu jest lekko po lewej, po kilkunastu sekundach stabilizuje się na środku. Zresztą różnie z tym bywa, bo wygląda na to, że wpływ na dryf wskazówki ma temperatura w pomieszczeniu. Wymieniałem w związku z tym 3 kondensatory ceramiczne 100nF wokół głowicy, ale dalej nie jest idealnie.

4. Nieprawidłowa regulacja przód-tył. Pomimo, że w tym układzie głośniki tylne są spięte w szeregu, to w moim egzemplarzu występuję duża różnica głośności pomiędzy kolumnami tylnymi, która wraca do równowagi w pozycji tył na 5, czyli max. Jak to jest możliwe przy kolumnach spiętych w szereg?

 

Bardzo proszę o porady techniczne.

 

ps. Dalej nie posiadam wobuloskopu, ani generatora... Jest podstawowe zaplecze techniczne.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg

  • Super (+1 pts) 1
Link to comment
Share on other sites

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.