Skocz do zawartości

Sony TC-K6B


MamutDK

Rekomendowane odpowiedzi

Sony_TC-K6B_front.jpg.e1051b4e2e3d5ab31f4ddba27decf125.jpg

Sony TC-K6B

Trochę danych technicznych za Hifiengine:

  • Type: 2-head, single compact cassette deck
  • Track System: 4-track, 2-channel stereo
  • Tape Speed: 4.8 cm/s
  • Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
  • Tape Type: type I, FeCr, CrO2
  • Noise Reduction: B
  • Frequency Response: 20Hz to 18kHz  (FeCr tape)
  • Signal to Noise Ratio: 64dB  (dolby B)
  • Wow and Flutter: 0.05%
  • Total Harmonic Distortion: 1.3%
  • Input: 77.5mV (line), 0.25mV (mic)
  • Output: 0.775V (line)
  • Dimensions: 430 x 170 x 310mm
  • Weight: 9.5kg
  • Finish: black, silver
  • Year: 1978

Ten magnetofon zakupiłem z powodu ciekawości, jak brzmią i wyglądają "na żywo" konstrukcje Sony z dawnych lat. Nie zawiodłem się. Wykonanie detali i ogólnie całości bardzo dobra. Po korekcji ustawień głowicy i poziomów odtwarzania magnetofon nabrał "skrzydeł" i sprawuje się świetnie. Posiada ferrytową głowicę play/rec, która jest chyba niezniszczalna. Po magnetofonie widać, że był dość mocno używany. Na głowicy ani śladu. Kolejna konstrukcja, po Kenwoodzie KX-2060, posiadająca taki typ i zero oznak używania. Mają teoretycznie problemy z taśmami "metal", ale ja ich nie używam, więc problem mnie przynajmniej na razie nie dotyczy.

Mechanizm zastosowany w tym magnetofonie jest dosyć głośny, ale niezawodny. Sony, odkąd do mnie przyjechał, przeszedł tylko wspomnianą regulację i czyszczenie rolki napędowej. Nic więcej. Zapobiegawczo zakupiłem paski do niego, ale chyba trochę na wyrost. Stan obecnych jest naprawdę niezły.

Magnetofon dla pasjonata marki Sony i magnetofonów "vintage". Wielki, ale nie głęboki i ciężki. Wykonanie detali frontu jest naprawdę urzekające. Napisy są frezowane..... Piękne.

Kilka zdjęć dla pokazania konstrukcji.

Sony_TC-K6B_inside.jpg.84294140a454e870f9577eda700f030d.jpgSony_TC-K6B_inside1.jpg.39bef80a82744fbe86e22cd0d5617f57.jpgSony_TC-K6B_inside2.jpg.94c064d8fea619c540e4bedb819fa269.jpg

Sony_TC-K6B_inside3.jpg.a731bc74be86e3c92806fe7b29617e20.jpgSony_TC-K6B_inside4.jpg.6053a5b28bd43cc3ba07a8023a68ca91.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Najbardziej intrygujące są te wałeczki z zębatkami, jakimiś popychaczami .... . Co to do cholery wymyślili??? Będą zbliżenia albo może nawet film pokazujący "toto" w akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"TOTO" jak to powiem jest mechanizm "soft touch", hi hi. Klawisze funkcyjne są wciskane i ten mechanizm jakoś przenosi ten ruch na włączenie określonej funkcji. Działa dość głośno o czym wspominałem. Jakie to szczęście, że mój jest sprawny. Też nie za bardzo wiem jak to działa.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.