Skocz do zawartości

Onkyo TA-2050


MamutDK

Rekomendowane odpowiedzi

Onkyo_TA-2050_front.jpg.8ef35e40dbcfda1a353833617838fe70.jpg

Onkyo TA-2050

 

Dane techniczne:

Type: 2-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x DC servo, 1 x DC
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B
Frequency Response: 20Hz to 19kHz  (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 65dB  (dolby B)
Wow and Flutter: 0.045%
Input: 50mV (line), 0.3mV (mic)
Output: 0.35V (line)
Dimensions: 418 x 120 x 270mm
Weight: 6.4kg
Year: 1980
 

 

Zakup tego modelu to był "impuls". Trafił się uszkodzony na znanym portalu w dobrej cenie, więc trzeba było skorzystać. Stan wizualny niestety kiepski.

Magnetofon posiada mechanizm Sankyo w wersji jednosilnikowej z napędem bezpośrednim wałka przesuwu. Dzięki temu, jedynym paskiem jest napędzający licznik taśmy. Jest on elementem układu "autostop" i jeśli ten pasek się ślizga lub zerwie, magnetofon nie odtwarza. Częsta usterka, która występuje w tym decku. Drugą sprawą jest gumowy idler. Sławna przypadłość mechanizmów Sankyo. Jeśli guma jeszcze nie jest całkowicie stwardniała, można ją potraktować papierem ściernym o gradacji 400 i poprawić czystą naftą. Można również wymienić, jeśli się posiada taką gumę. W ostateczności pozostaje założenie oringu, dostępnego w każdym sklepie hydraulicznym. Trzeba tylko wybrać "na czuja", żeby nie był zbyt twardy.

Brzmienie magnetofonu mnie zaskoczyło, z tej pozytywnej strony. Tym bardziej, że głowica już wykazuje oznaki zużycia, ale taśma idzie równo po niej i nie ma problemów.

Jeśli ktoś lubi decki "vintage", ale nie chce wielkiego "kloca", jest ten Onkyo bardzo dobrym wyborem.

Onkyo_TA-2050_inside.jpg.dd5e4accfd82aafacdc609ccf29ca03e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
On 10.07.2017 at 8:38 PM, MamutDK said:

Zakup tego modelu to był "impuls".

...

Brzmienie magnetofonu mnie zaskoczyło, z tej pozytywnej strony.

"Deckowość impulsywna" jest chorobą zakaźną. Też miałem "impuls" do posiadania, i też ze znanego portalu. Przyjechał do mnie zaraz po nabyciu AKAI CS-F33R. O ile testowanie CS-F33R było raczej pozytywnym doświadczeniem, to podpięcie bezpośrednio po nim TA-2050 spowodowało, że Akai powędrował szybvciutko na półkę. Wydawało mi się, że AKAI nie ma problemu z basem a to Onkyo pokazał, że on ma "wyłączność" na bas. Bez dwóch zdań okazał się lepszym "zawodnikiem" i przez kilka wieczorów umilał mi czas swoim brzmieniem i wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


:) Nie chciałem tak dosłownie napisać, ale skoro zacząłeś... Tak, ma świetny basik. Naprawdę, nie słyszałem takiej ilości i jakości z tak w sumie niskobudżetowej konstrukcji. Muzyki z niego można słuchać godzinami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.