Skocz do zawartości

Technics RS-B80R


rutkose

Rekomendowane odpowiedzi

 

Technics RS-B80R

 

 

80r3.jpg

 

 

 

 

Technics RS-B80R - wypuszczony na tylko na rynek japoński. Ponoć taki rs-b905 ze wsadzonym REVERSE'm, wykastrowaną kalibracją taśmy, za to rozbudowany o ilość wejść i wyjść. Na rynku europejskim - nie do osiągnięcia. Biały kruk? Ktoś z Was ma bardziej rozbudowaną więdze ode mnie na temat tego magnetofonu i mógłby rozwiać tajemnicze, dodatkowe dwa wyjścia? na tylnym panelu? Dodatkowo na froncie "magiczne" przyciski DUAL OPERATION - off, series play, editing. Cudak :D Czy z racji tego, że rodowity Japończyk ma prawo zagrać lepiej niż RS-B905? Nie jest tajemnicą, że na Japonię wypuszczali sprzęt lepszy. W internecie same szczątkowe informacje na jego temat, nie pisząc już o samej instrukcji, czy service manual'u. Ciekawi mnie, czy jeśli przełożyć inny zasilacz to czy wystarczy by działał z naszym napięciem?

 

80r5.jpg  80r4.jpg  80r2.jpg  80r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Technics RS-B80R to bardzo ciekawy magnetofon owszem, ale ma mało wspólnego z 905-tką (tylko wskaźniki). Kiedyś myślałem że to bardzo zbliżony model do 905 ale kolega który go posiadał szybko rozwiał moje wątpliwości. Elektronika to normalny dwu głowicowy deck z auto-rewersem, zbudowany na podbudowie europejskiego modelu RS-B608R z dołączonymi funkcjami edycyjnymi i lepszą amorficzna głowicą. Funkcje edycyjne są mi niezbyt jasne (są one oparte o trzy klawisze obok pokrętła poziomu zapisu) , posiada także dodatkowe wejścia (nie zdublowane te "edycyjne") z tyłu i dodatkowe z przodu panelu.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Zapożyczone video z YT:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.