Skocz do zawartości

Onkyo Integra DX-6770 - niedostępny laser


Jarek-14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kupiłem odtwarzacz CD Onkyo Integra DX-6770, ale niestety dotarł do mnie niesprawny. Sprzedawca twierdzi, że był testowany przed wysyłką i wszystko działało. Nie ma zamiaru zwracać pieniędzy, ani ponieść kosztów naprawy. Sprawa zgłoszona do Ebay. Zobaczymy co zrobią, pewnie nic. Reklamowałem też w Hermesie, który przesyłkę dostarczał i ten tą reklamację uznał. Także odzyskam kasę i będę ją mógł przeznaczyć na naprawę, o ile będzie możliwa. To tyle na wstępie. Na załączonym filmie w zasadzie widać co się dzieje, a w zasadzie co się nie dzieje. Nie odtwarza. Laser świeci słabym światłem. Przeczyściłem go powietrzem a później Izopropanolem. Zero reakcji na przycisk Play.

Zdążyłem się dowiedzieć, że lasery do tego urządzenia są już niedostępne. Znalazłem na Elektrodzie post z 2014, w którym kolega o nicku kazc47 twierdzi, że wymienia lasery SPU-3011 na jakieś inne. Może ktoś coś wie na ten temat?

Przyznam szczerze, że chciałbym doprowadzić do stanu używalności ten odtwarzacz. Idealnie pasuje do reszty zestawu, który kompletuję.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pierwsze to że laser już dawno mógł być martwy. Ale bardziej przychodzi mi do głowy to że sama głowica lasera nie była zabezpieczona na okres transportu. A wiemy dobrze że jest tam laser w potocznym tzw. "polu magnetycznym". Który wymaga zabezpieczenia na wypadek transportu. Jak tego nie zrobimy bardzo często ulega uszkodzeniu. To jest najprawdopodobniej uszkodzenie tego CD.

A zabezpieczamy to tutaj, jak w moim Onkyo:

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Ja miałem jakiś czas temu model DX-6800 i śmigał pierwszorzędnie. Także i w nim siedzi laser NEC SPU-3011:

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Co do podmianki na inny np. KSS lub podobny to szanse są nikłe (słyszałem o sprawnych działających takich ulepach ale tylko słyszałem , nigdy nie widziałem na oczy) za dużo dłubania, a i efekty marne tzn. może zadziała może nie. Proponuje dokładnie przeczyścić cały transport przesmarować prowadnice i dokładnie obejrzeć samą głowicę. Może soczewka się lekko odkleiła, jeśli tak to przykleić ale nie używać nic podobnego do klei szybkoschnących bo soczewka zmatowieje i będzie nadawać się tylko do kosza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przepraszam, że dopiero odpowiadam, ale jestem w trakcie remontu mieszkania, więc...  :)

Przeczyściłem i przesmarowałem prowadnice. Obejrzałem głowice, ale nic tam nie widzę, albo nie wiem na co patrzeć. Głowica nie była zabezpieczona na czas transportu.

Tak że moje skromne możliwości się skończyły raczej. Poniżej podaję link do elektrody, gdzie gościu opisuje, że wymieniał te lasery.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Może jest tutaj ktoś z Poznania lub okolic, kto by spojrzał na to fachowym okiem?

Próbuję jeszcze wcisnąć to sprzedawcy na pełny zwrot, ale obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie. Ostatecznie wystawię na Ebayu jako uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.