Sari la conținut

M 536 SD "Finezja 1"


Postări Recomandate

Postat

20190105_101419.jpg.31f0f0cee2ceff4a22fa761bfd2b05da.jpg

 

W temacie Polskich magnetofonów, nie może zabraknąć również pierwszego produkowanego u nas magnetofonu klasy hi-fi, jakim jest Finezja 1. Początkowo ten magnetofon był produkowany przez ZRK, po czym produkcję przeniesiono do Lubartowa. Niestety bardzo ciężko znaleźć egzemplarz produkowany przez ZRK. Zaprezentowana na zdjęciu wersja też jest dość rzadka, jeszcze z dużym, podwójnym wskaźnikiem, zamiast dwoma pojedynczymi. Od najbardziej popularnej wersji, różni się także tym, że nad klawiszami i przyciskami nie ma podpisów, a zamiast nich są symbole.

 

Prędkość przesuwu taśmy: 4,76 cm/s

Odchyłka prędkości przesuwu taśmy: ≤±1,5%

Nierównomierność przesuwu taśmy: ≤±0,2%

Pasmo przenoszenia:
• taśma żelazowa Fe2O3 40÷10000 Hz
• taśma chromowa CrO2 40÷12500 Hz

Dynamika:
• taśma żelazowa Fe2O3 ≥50 dB
• taśma chromowa CrO2 ≥54 dB
z Dolby B
• taśma żelazowa Fe2O3 ≥58 dB
• taśma chromowa CrO2 ≥61 dB

Zniekształcenia: h3=3%

Skuteczność kasowania: ≥60 dB

Tłumienie przesłuchu stereofonicznego: ≥26 dB

Czułość wejść:
• Radio 0,1÷10 mV/kΩ
• gramofon 0,1÷10 V
• mikrofon 0,4÷40 mV

Impedancja wejściowa:
• Radio 20 kΩ
• gramofon 1 MΩ
• mikrofon 20 kΩ

Napięcie wyjściowe:
• Radio 55 mV
• słuchawki 30 mW

Impedancja wejściowa:
• Radio 4,7 kΩ
• gramofon 1 MΩ
• słuchawki 400 Ω

Dopuszczalny pobór mocy: 20 VA

Zasilanie: sieć 220 V - 50 Hz

 

20190105_101749.jpg.9c14daa6eea1e58145e1942d60adcb11.jpg

Patrząc na dół obudowy doszedłem do wniosku, że była to jakaś wersja przejściowa, która prawdopodobnie miała iść na eksport. Napisy po polsku oraz po angielsku i zaślepka od gniazda bezpieczników przygotowana pod przełącznik napięć, którego w środku nie ma.

20190105_101757.jpg.2151d2b68a925439a5d2a025131716ff.jpg 20190105_101619.jpg.30d7ad9f84cf854bc53240c6942bd3d8.jpg 20190105_101628.jpg.2a571de1087c37902754b633a67ba7be.jpg 20190105_101648.jpg.0e0fc7bf8cf06691c9f18415dc82648b.jpg

  • +1 4
Postat

Miałem taką Finezję, ale z podwójnymi wskaźnikami i chyba była z fabryki w Lubartowie. Kupiłem nowy egzemplarz, ale co potem z nią zrobiłem za " Chiny" nie pamiętam, zapewne zamieniłem na jakiegoś innego decka, w tamtych latach to było marzenie.

Twój egzemplarz jest zachowany w ładnym stanie. Super ?

Postat

Oby więcej takich tematów :) . Takie magnetofony przypominają mi odległe stare czasy. Gratuluje posiadania sporego kawałka historii.

  • +1 1

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.