Sari la conținut

Onkyo Integra DX-6800


Postări Recomandate

Postat

dx6800.jpg

 

ONKYO Integra  DX-6800

 

 

 

Odtwarzacz z pilotem zakupiłem w tzw. "używańcu" był niesprawny. Jego uszkodzenie polegało na zastygniętym smarze, jak i na braku odczytu płyt. Smar dostał nowy, także nie obyło się bez przeglądu i czyszczenia lasera. Po poskładaniu odtwarzacz czytał jak nowy, bardzo szybki dostęp do ścieżek. Budowa jest wyśmienita, ciężka i ogromna tacka cała z metalu żadnego plastiku tam nie uświadczymy.  Ale ten dźwięk mi nie pasował od początku, lekko ostrawe brzmienie. Bardzo dużo wysokich owszem detaliczny jak cholera ale dość płytko i bez wyrazu w niskich rejestrach. Potencjometr od regulacji poziomu sygnału na słuchawki jest zmotoryzowany i działa z pilota :), a pilot to RC177C który także obsługiwał magnetofony ONKYO.  Był to bodajże drugi od góry, a bliźniaczym modelem był DX-6770.

Jak to wygląda w środku, czyli nie żałowanie elementów i jakość wykonania nie zawsze idzie w parze z bardzo dobrym brzmieniem:

2.jpg.974ef6176f6bc96e800dd1f3ea4ac0a4.jpg  3.jpg.97174b801ca56f1a06b9eb4c733b240e.jpg  4.jpg.ef36283579df052910d4dad77bd8568c.jpg  IMG_0365.JPG.58ef22c5b1fb1f69fb37fe69b2b858c1.JPG  IMG_0367.JPG.4fa8fd60235178c4f9c490db6bc7dffb.JPG

 

IMG_0372.JPG.15991afadce8b44ddbafd523e69606ed.JPG  IMG_0374.JPG.c4a17394c65481337f4a0338b0f8dc62.JPG  IMG_0375.JPG.fefcaa95bd321b462406e6fca1592e75.JPG  IMG_0376.JPG.71abb611662582654f881f5fc27df54d.JPG  IMG_7235.JPG.450f6147b02d613026af3a5f71709133.JPG

 

IMG_7224.JPG.2ed52e1dfc595357fcdb199350244557.JPG  IMG_7225.JPG.ca8c631120009f32aabe33b8c29c3297.JPG  IMG_7226.JPG.3408f35662e5a130bbfd1d30f60e25bd.JPG  IMG_7240.JPG.f1bcbbdb852f546f5d7e4d74c571e1b3.JPG

 

Krótka specyfikacja :

Digital converter: 2 x SM5860BF, 1 bit, 8 x oversampling

CD Mechanism: LASER NEC SPU3011 (nie do kupienia) :(

Frequency response: 2Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 110dB

Channel separation: 103dB

Total harmonic distortion: 0.0025%

Line output: 2V

Digital outputs: optical

Dimensions: 435 x 132 x 358mm

Weight: 8.8kg

 

 

Z tego co piszą w netach to ten CD jest dość podatny na mody i wtedy dopiero może sponiewierać brzmieniem;). Ale warunek jest taki że mamy w dobrym stanie laser NEC-a. Bo jest już on nie do dostania w ogóle.

Ja pozbyłem się tego CD jakieś rok temu, jakoś wolałem brzmienie mojego starego Denon-a DCD-1550AR.

 

  • +1 2
  • Admin
Postat

Ladnie zbudowany w srodku. Niestety cierpi na te sama chorobe co esprity od sony - brak laserow.

Postat
1 minutę temu, sherlock napisał:

Ladnie zbudowany w srodku. Niestety cierpi na te sama chorobe co esprity od sony - brak laserow.

No niestety lasery do tych Onkyo to wynalazki NEC-a w "polu magnetycznym", ale i coś z tym brzmieniem mogli by poprawić bo zbyt suchy i taki cyfrowy bardzo był.

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.