Sari la conținut

Denon DCD-1550AR


Postări Recomandate

Postat

DENON DCD-1550AR

 

IMG_6909.JPG.35f6cbcd5991dea26b4ac6d8d56b1bd0.JPG

 

Odtwarza kupiłem nowy w latach 90-tych na raty w sklepie u nas w Koszalinie. Kosztował coś około 2300 zł, kwota ta była zaporowa dla mnie w tamtych czasach. A że posiadałem wcześniej modele DCD-700, DCD-910 i DCD-1400II to dlatego wybór padł na nowego DCD-1550AR. Więc jest on ze mną jakieś ponad 25 lat, raz był wymieniany laser na oryginał Sharp-a ( RCTRH8147 ) jakieś 3-4 lata temu, teraz działa bez zarzutu w salonie. Pozostanie chyba u mnie do końca.

Kilka zdjęć z zewnątrz :

IMG_6911.JPG.dc90fbc370b273f1d8af56ef43c4285e.JPG  IMG_6912.JPG.f995a6b340f49f92cec4bb188d56c928.JPG  IMG_6913.JPG.b61fa8b07e26d174d11a49f2f1b69e3e.JPG  IMG_6914.JPG.e7d9299ced78c7ebf85739bacd551b09.JPG

 

IMG_6916.JPG.635916e276641bd97aa98c2f595a9a86.JPG  IMG_6918.JPG.74fc1337ab912a3afbfa83a1bae6aa6c.JPG

 

Specyfikacja :

spec.jpg.84105fa07fd59cbb22a50f95477221e5.jpg

 

Bliźniaczy japoński odpowiednik czyli DCD-1880AR :

1199551258_DENONDCD-1880AR.jpg.02dc43e940ba80029ddcbfbe62cfdef2.jpg

 

I kilka zdjęć środka i lasera :

IMG_2577.JPG.50d87a3a3aaf30e70f125fdc3c04414c.JPG  IMG_2579.JPG.ccc832a62005a776bdcf5ea5c4b7cfbe.JPG  IMG_2580.JPG.ca77484ef98eeebd2fdc45f5ae7725b9.JPG 

 

IMG_2584.JPG.2f345d318b445299c0a74daac5842264.JPG  IMG_2581.JPG.f82a1ee1b52064b06b6abe25774c4141.JPG

 

I laser:

IMG_2590.JPG.55ee02ef38ab5a0e65174fb95692058b.JPG  1919486252_SharplaserRCTRH8147.jpg.422192612442ad536530012abf8832aa.jpg

 

Dźwiękowo jak najbardziej mi pasuje, duża dynamika i porządny fundament basowy, reszta pasma na przyzwoitym poziomie.  Żadnego śladu wyostrzenia, ładne ciepłe i mocne brzmienie. Ale nie każdemu to przypada do gustu.

 

 

  • +1 4
  • Răspunsuri 3
  • Creată
  • Ultimul Răspuns

Cele mai bune postere din acest subiect

  • audiotone

    2

  • odziom91

    1

  • bilcor

    1

Zile populare

Postat

Ładny! W moim ulubionym kolorze. :D

Pytanie może laickie, ale po co są wydzielone dwa wyjścia analogowe fixed i variable? Pierwszy raz widzę...

Poza tym - trochę nietypowe rozwiązanie z tym przewijaniem utworów przez potencjometr. Trochę bym się obawiał, że z czasem mogą być z nim problemy... :)

Postat
43 minuty temu, odziom91 napisał:

Pytanie może laickie, ale po co są wydzielone dwa wyjścia analogowe fixed i variable? Pierwszy raz widzę...

Wyjście "Fixed" (stałe) jest wyjściem o stałym poziomie wyjściowym, a "variable" jak sama nazwa wskazuje jest zmienne (regulowane) i reguluje się je za pomocą pilota.

 

44 minuty temu, odziom91 napisał:

Poza tym - trochę nietypowe rozwiązanie z tym przewijaniem utworów przez potencjometr. Trochę bym się obawiał, że z czasem mogą być z nim problemy... :)

Gałka do wyboru utworów (dżojstik) działa bez zarzutów do tej pory, jest to normalny enkoder. Który kręci się dookoła.

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.